مراجعه بیش از ۲۰۰ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از مراجعه ۲۰۰ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی این استان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، مجید شیرانی افزود:طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  به مراکز درمانی و کلینیک های منتخب مراجعه داشته اند.
وی ادادمه داد :از این تعداد ۳۰ بیمار در مراکز درمانی بستری شده اند که تنها پاسخ نمونه یکی از بیماران بستری طی ۲۴ساعت گذشته مثبت اعلام شد، اما تعداد بیماران سرپایی همچنان روند افزایشی داشته و می تواند افزایش تعداد بیماران بستری طی روزهای آتی را در پیش داشته باشد.

به گفته وی : آمار تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته و مجموع این بیماران از ابتدای شیوع بیماری از سوی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می شود. اما در استان روال شیوع تقریبا مشابه روزهای قبل می باشد. 


شیرانی افزود: هم اکنون ۵۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد  ۲۷ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: با توجه افزایش شیوع بیماری کووید ۱۹ و تعداد مراجعین با علایم بالینی مشکوک به این بیماری ، اقدام به تجهیز دومین آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان گردید که فعالیت خود را از روز گذشته آغاز و در تسریع پاسخ دهی به نمونه های گرفته شده از بیماران مشکوک بسیار موثر خواهد بود.

وی اظهار داشت :با توجه به برخورداری استان از دو آزمایشگاه تشخیص کرونا پاسخ قطعی نمونه های گرفته شده از بیماران بستری مشکوک به کرونا نهایتا تا امشب یا فردا صبح اعلام خواهد شد.

وی  درپایان گفت: متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با یک مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به  ۳۵  نفر رسید.
گفتنی است : سایر آمار مرتبط با بیماری کرونا توسط سخنگوی وزارت بهداشت به صورت روزانه از رسانه ملی و دیگر رسانه‌های رسمی کشور اعلام می‌شود.

 رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

 با توجه به تعطیلات آخر هفته با تعهد اجتماعی بالا و خودمراقبتی بهداشتی از سوی مردم می توان شاهد کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و یا با برپایی تجمعات و حضور مردم در تفرجگاه ها با شیوع بیش از پیش بیماری کووید ۱۹ در استان روبه رو شد.

48

کد خبر 1400557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =