طلب ۷ میلیون یورویی معلمان ایرانی اعزام به خارج از کشور/ پرداخت اکثر بدهی تا پایان شهریور

فارس نوشت: رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، از پرداخت بخش عمده‌ای از ۷ میلیون یورو بدهی به معلمان ایرانی اعزام به مدارس خارج از کشور، تا پایان شهریور امسال خبر داد.

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در خصوص بدهی معلمان ایرانی اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور، اظهار کرد: وقتی ارز گران شد، بودجه ما عملا به یک سوم کاهش پیدا کرد و برای اینکه بتوانیم این بودجه را مدیریت کنیم، تعداد معلمان اعزامی به شدت کاهش یافت.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ مجموع ۴۰۱ نیروی اعزامی به مدارس خارج از کشور داشتیم که این عدد به ۱۱۱ نفر در سال گذشته رسید، گفت: برای اینکه بتوانیم حقوق معوقه معلمان ایرانی خارج از کشور را پرداخت کنیم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم در سال گذشته موفق شدیم بدهی‌های سال ۹۵ و ۹۶ را کامل پرداخت کنیم؛ همچنین سال ۹۸ هیچ بدهی نداریم.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور تصریح کرد: در حال حاضر فقط بدهی سال ۹۷ که رقم ۷ میلیون یورو است، باقی مانده است که در حال برنامه‌ریزی هستیم که تا آخر شهریور عمده این بدهی‌ها را تسویه کنیم.

کریمی در باره اعتراض معلمان اعزامی به خارج از کشور در سال‌های ۸۴ تا ۹۴ اظهار کرد: این افراد به نرخ تسعیر گلایه‌مند هستند که به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و گلایه‌شان از این دیوان است. 

این معلمان عنوان می‌کنند: «موضوع بی‌توجهی دیوان عدالت و وزارت آموزش و پرورش به درخواست ۲۰۰۰ نفر از فرهنگیان اعزامی به مدارس خارج از کشور در سال‌های بین ۸۴ تا ۹۵ که آموزش و پرورش عمدی یا سهوی حقشان را ضایع کرده است».

۴۷۲۳۷

کد خبر 1400595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =