کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از ابتدای تیرماه پذیرای اعضا هستند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از آغاز سومین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، از اول تیرماه با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : حجت الاسلام علی‌اکبر سبزیان اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت‌ و هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا، در سومین مرحله از بازگشایی کتابخانه‌ها، اعضاء و مراجعان می‌توانند از روز یک‌شنبه یکم تیر ماه سال جاری به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌رضوی گفت: بر این اساس و با تأکید بر استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه تغییر خواهد یافت، بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره خواهد شد و سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های عمومی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعال خواهند بود.

سبزیان ادامه داد: همچنین استفاده اعضا از سالن‌های مطالعه با رعایت نوبت امکان پذیر است و اجرای برنامه‌های فرهنگی به شکل حضوری تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود. بر این اساس کتابخانه‌های عمومی این نوع برنامه‌های ترویجی و فرهنگی را در فضای مجازی اجرا خواهند کرد.

وی اضافه کرد: همچنین حضور اعضای کودک در این مرحله امکان پذیر نیست، ولی والدین می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز فرزندان خود را امانت بگیرند و بخش نابینایان و ناشنوایان نیز کماکان تعطیل خواهد بود.

46

کد خبر 1400740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =