۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
«عروج از کویر» تا عبور از «خیابان ایران»

مهر نوشت: دو برنامه «خیابان ایران» و «عروج از کویر» پنجشنبه بیست و نهم خرداد ماه با موضوعاتی در حوزه دفاع مقدس و تاریخ معاصر ایران از شبکه رادیویی ایران پخش می‌شود.

برنامه «خیابان ایران» هر هفته پنجشنبه‌ها با بخش‌هایی متفاوتی همچون «خاطرات ملی»، «کوچه ملی» و «موج ملی» با محوریت دفاع مقدس و مرور خاطرات سال‌های حماسه ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

این در حالی است که این هفته و در آستانه سالروز شهادت مصطفی چمران برنامه «خیابان ایران» با موضوع (عبور) تقدیم می‌شود.

کیانا کاوه تهیه کننده این برنامه گفت: این هفته بخش‌هایی از زندگی شهید چمران پخش می‌شود. ضمن اینکه خاطرات مادر شهید سبحان خلیلی از شهدای هشت سال‌های دفاع مقدس، گفتگو با توحید معصومی از هنرمندان فعال در حوزه دفاع مقدس، از بخش‌های دیگری است که در خیابان ایران این هفته پنج شنبه ۲۹ خرداد تقدیم مخاطبان عزیز رادیو ایران می‌شود.

برنامه «خیابان ایران» با اجرای امیر محمدی صمصامی و با قلم فرزانه عرفانی تبار و گزارشگری مهدیه رحیمی پنج شنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.

کنکاشی در تاریخ معاصر ایران به بهانه درگذشت علی شریعتی

رادیو ایران همچنین در سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی ویژه برنامه «عروج از کویر» را تقدیم می‌کند.

در توضیح این برنامه آمده است: «علی شریعتی نقشی اساسی در بیدارگری اسلامی و طرح اسلام به عنوان یک ایدئولوژی پویا و کارساز داشته و به حق یکی از بزرگترین متفکران تجدید حیات اسلام در جهان معاصراست.

۲۹ خرداد سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی است. به همین مناسبت رادیو ایران ویژه برنامه «عروج از کویر» را با موضوع نگاهی به زندگی و آثار و ایدئولوژی ایشان تقدیم می‌کند.»

ریحانه یزداندوست تهیه کننده این برنامه گفت: در این برنامه با پوران شریعت رضوی همسر مرحوم دکتر شریعتی، حسن قاسمی اولین ناشر آثار وی گفت و گو خواهیم کرد.

«عروج از کویر» پنج شنبه ۲۹ خرداد ساعت ۱۷ با اجرای بتول نجفی از رادیو ایران پخش می‌شود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1400742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =