۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
راه اندازی خط آبی گمرک در آینده نزدیک

سخنگوی گمرک گفت: خط آبی گمرکی ایران در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود و قرار است در این خط همه خدمات کمرگی به طور هوشمند ارائه شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از صدا و سیما، روح‌الله لطیفی گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران، الکترونیکی کردن فرآیندهای کمرگی را از چند سال پیش شروع کرده است و بعد از حذف کاغذ از همه رویه‌های گمرکی و عدم دخالت عامل انسانی در حوزه کاغذی، به سمت گمرک هوشمند در حال حرکت است.

وی افزود: کمرگ ایران در حوزه مدیریت ریسک به طور هوشمند ورود پیدا کرده است و با استفاده از نرم‌افزارهای ایرانی، شرکت‌های واردکننده و صادرکننده را رصد می‌کند.

لطیفی با بیان اینکه کمرگ جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای اصلی سازمان جهانی گمرک است، گفت: بسیاری از موارد نوین حوزه گمرک قبل از ورود به کشورهای جهان سوم، در ایران مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بر اساس نظر کنوانسیون‌های کمرگی، تحولات کمرگی ایران با سرعت خوبی پیشرفت کرده است.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه سامانه‌های کمرگ ایران برای سوال‌های پیش‌بینی نشده پاسخ‌های هوشمندی را ارائه می‌دهد، تصریح کرد: پاسخ‌های هوشمند مخاطب را در مسیری قانون و سریع قرار می‌دهند تا فرد استفاده کننده به راحتی خدمت مورد نظر خود را دریافت کنند.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1400901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =