چقدر از دارایی‌های ایران در بانک‌های کره بلوکه شده است؟

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی درباره بلوکه شدن منابع ایران در بانک های کره ای توضیح داد.

حسین تنهایی در گفت وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در رابطه با چالش اخیر میان دو کشور و میزان منابع بلوکه شده ایران در بانک های کره ای اظهار داشت: گفته می‌شود چیزی بین ۶.۵ تا ۹ میلیارد دلار از منابع ایران در بانک های این کشور بلوکه شده است.

وی افزود: انتظار ما این بود که با توجه به مراودات خوبی که میان دو کشور در گذشته بود، حداقل گردش مالی در بخش‌هایی که تحریم نیستند ادامه یابد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی تصریح کرد: خواسته ما این بود در بخش‌هایی مانند خودروسازی و لوازم خانگی هم پس از اعمال تحریم‌ها بتوانیم از طریق تهاتر کالاهای خود را برای تجارت ادامه دهیم. این را از دو سال پیش پیگیری کردیم ولی طرف کره‌ای ضمن اینکه به ما می‌گوید "چشم" از این اقدام خودداری کرد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره گفت: پس از این هم با توجه به اینکه چندین میلیارد دلار منابع ایران در کره بود، خواستیم در مقابل این پول به ما غذا و دارو بدهند که از نظر تحریم‌های ایالات متحده هم مشکلی ندارد.

تنهایی عنوان کرد: حداقل از این طریق منابع کشور بلااستفاده نمی ماند ولی حالا از ترس است یا هر چیز دیگری، فعلا چیزی تغییر نکرده است.

مشروح گفت وگو با حسین تنهایی، رییس اتاق بازرگانی ایران و کره را این جا بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1400968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =