۰ نفر
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
حباب سکه چند تومان است؟

میزان به نقل از نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر نوشت: طی هفته‌ای که گذشت هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومانی رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کرد.

محمد کشتی آرای اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت روند قیمت طلا و سکه همانند هفته قبل از آن صعودی بود.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر افزود: ناآرامی‌ها و تحولات سیاسی آمریکا موجب شده ارزش دلار با کاهش مواجه شود و همچنان قیمت اونس جهانی بالا باشد.

وی گفت: در بازار داخلی نیز صحبت‌های رییس بانک مرکزی درباره مسائل ارزی موجب تغییر قیمت دلار شد و همین عوامل موجب شد قیمت طلا برای نخستین بار به رقم بی سابقه‌ای برسد و رکورد قیمتی جدیدی را خلق کند.

کشتی آرای با بیان اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در پایان هفته یکهزار و ۷۲۷ دلار بود که نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است، بیان کرد: قیمت سکه طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به هفته قبل به رقم ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و سکه طرح جدید نیز با ۲۴۰ هزار تومان افزایش طی هفته‌ای که گذشت به ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان رسید.

بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت/ رکورد قیمتی طلا شکست

نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر خاطرنشان کرد: همچنین نیم سکه نیز با افزایش ۸۰ هزار تومانی طی یک هفته به ۳ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسید و ربع سکه نیز با افزایش ۵۰ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید.

وی تصریح کرد: قیمت هر مثقال طلا به ۳ میلیون و ۳۰۵ هزار تومان افزایش یافت و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومانی برای نخستین بار رکورد بی سابقه ۷۶۳ هزار تومان از خود به جای گذاشت.

کشتی آرای تاکید کرد: عرضه و تقاضا در بازار متعادل است و به همین دلیل حباب سکه در هفته‌ای که گذشت کاهش یافت.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر ادامه داد: در حال حاضر حباب سکه با کاهش ۷۰ هزار تومانی به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

223227

کد خبر 1400985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =