دیدار جانسون و مکرون در دوران کرونا/ عکس

فارس نوشت: رئیس جمهور فرانسه که در اولین سفر خارجی خود از زمان شیوع ویروس کرونا به لندن سفر کرده بود با «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس دیدار و رایزنی کرد.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا با یکدیگر دیدار و درباره مسائل مختلف دوجانبه و بین‌المللی رایزنی کردند. 

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، این اولین سفر مکرون به یک کشور خارجی از زمان شیوع پاندمی کرونا در فرانسه بود که تلفات زیادی نیز هم در فرانسه و هم در انگلیس برجا گذاشته است.

شینهوا نوشت: بعد از تماشای نمایش هوایی نیروی هوایی سلطنتی انگلیس، جانسون و ماکرون در دفتر نخست وزیری انگلیس در خیابان داونینگ استریت لندن بیش از 45 دقیقه به صورت خصوصی با یکدیگر رایزنی کردند. 

طبق بیانیه لندن درباره این دیدار، جانسون از توافق به دست آمده میان انگلیس و اتحادیه اروپا درباره فاز آخر برگزیت استقبال کرده است و خواستار تسریع در روند مذاکرات در ماه جولای شده است.

دو طرف همچنین درباره همکاری مشترک دو کشور برای مبارزه با کرونا و همچنین بحران پناهجویان رایزنی کرده اند. 

جزئیات بیشتری درباره این دیدار خصوصی رهبران فرانسه و انگلیس منتشر نشده است.

بوریس جانسون از معدود رهبران جهان بود که به کرونا مبتلا شد و در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان نیز بستری شد و چندین هفته از حضور در دفتر نخست وزیری بازماند.

312 311

کد خبر 1401047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =