صوییت چست؟ | امکان ارسال توییت‌های صوتی در توییتر به اضافه شد

توییتر در حال اضافه کردن قابلیت ارسال توییت صوتی است و گویا ابتدا دارندگان محصولات مبتنی بر iOS به چنین قابلیتی دسترسی خواهند داشت.

زومیت نوشت : ‌برای مدتی می‌شد که امکان ارسال توییت صوتی در فضای مجازی به گوش می‌رسید. با این حال، مشخص نبود که چه زمانی چنین قابلیتی به توییتر اضافه خواهد شد. حال مشخص شده است که توییتر در حال اضافه کردن چنین قابلیتی به پلتفرم‌های مختلف است و iOS اولین پلتفرمی است که امکان ارسال توییت صوتی را دریافت می‌کند.

ایده ارسال توییت صوتی به این صورت است که کاربر بتواند پیام صوتی را ضبط کرده و به توییت خود الحاق کند. مقامات توییتر گفته‌اند که قابلیت جدید همچنان در مرحله آزمایشی قرار دارد و به همین علت تنها برای iOS عرضه می‌شود تا بازخورد کاربران بررسی شود.

به نظر مقامات توییتر، گاهی اوقات ۲۸۰ کاراکتر برای ارسال توییت کافی نیست و در بیشتر مواقع نیز کاربر نمی‌تواند مفهوم گفته‌های خود را به درستی ادا کند و باعث ایجاد سوءتفاهم می‌شود. به همین علت قابلیت ارسال توییت صوتی به توییتر اضافه می‌شود تا کاربران در ارسال پیامشان به مخاطبان، آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

در صورتی که از دارندگان محصولات مبتنی بر iOS هستید با به‌روزرسانی جدید توییتر شاهد آیکون جدیدی هنگام ارسال توییت خواهید بود که با انتخاب آن، امکان ضبط پیام صوتی و ارسال آن را خواهید داشت.

با وجود قابلیت گسترده ارسال توییت صوتی، محدودیت‌هایی نیز برای آن در نظر گرفته شده است؛ برای مثال شما تنها ۱۴۰ ثانیه فرصت ضبط پیام صوتی دارید، البته زمانی که ۱۴۰ ثانیه به پایان برسد، توییت صوتی دیگری به‌صورت خودکار ایجاد می‌شود.

توییتر - صوییت

از دیگر محدودیت‌های در نظر گرفته شده، عدم امکان ارسال توییت صوتی در پاسخ به کاربران دیگر یا ریتوییت‌ها است و تنها می‌توان در توییت‌های اصلی پیام صوتی ارسال کرد. در زمان پخش توییت صوتی، آواتار کاربر در مرکز پلیر صوتی قرار می‌گیرد که از دیگر نکات جالب توییت‌های صوتی است؛ البته زمانی که آواتارتان را عوض کنید، آواتار قبلی همچنان روی توییت‌های صوتی قدیمی خواهند ماند و تغییر پیدا نمی‌کنند.

توییت‌های صوتی به گفته مقامات توییتر حتی در حالت پس‌زمینه نیز پخش خواهند شد و درواقع می‌توانید در زمان پخش توییت صوتی کاربری به اپلیکیشن دیگری رفته و همچنان پیام صوتی را گوش دهید. باید دید که قابلیت جدید چه تغییراتی در نحوه تعامل کاربران با توییتر به وجود خواهد آورد. هنوز مشخص نیست که امکان ارسال توییت صوتی چه زمانی برای پلتفرم‌های دیگر ازجمله اندروید عرضه خواهد شد.

کد خبر 1401160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =