شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات تصرف اراضی ملی در لرستان تشکیل شد

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: برای جرایمی که از سوی منابع طبیعی، آب منطقه‌ای، محیط زیست و راه و شهرسازی به دادگستری اعلام شود، شعبه ویژه دادسرا بازپرسی و دادگاه کیفری در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «محمد رزم» افزود: به طور قطع به دعاوی مطروحه و جرایم کیفری در زمینه اراضی ملی و منابع طبیعی به صورت خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد و  متهمان این گونه جرایم برابر قانون مجازات می شوند.

وی بیان کرد: بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک، این اقدام جرم محسوب می‌شود و کشاورزان  باید از این اقدام خودداری کنند در غیر این صورت به مجازات حبس محکوم خواهند شد.

رزم اظهار کرد: انتظار داریم که در مواقع آتش سوزی، هلال احمر استان در بحث اختصاص بالگرد حداکثر همکاری را داشته باشد، شهرداری‌ها و آتش نشانی‌ها در بحث اطفای حریق همکاری کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات را اختصاص دهد.

رییس کل دادگستری لرستان  عنوان کرد: اختصاص اعتبار برای تجهیز و احداث پاسگاه‌های محیط بانی و حفاظتی در شهرستان دلفان، سلسله، الیگودرز، بلوران کوهدشت و چگنی یکی از ضروریات و موضوعات مهم است.

46

کد خبر 1401257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =