برگزاری برنامه های  بزرگداشت دهه کرامت با رویکرد مجازی  درچهارمحال وبختیاری

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از برگزاری برنامه های بزرگداشت دهه کرامت درکانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال وبختیاری به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، محمدرضا مظاهری ضمن اعلام عناوین روزهای دهه کرامت، برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد را برای بزرگداشت دهه کرامت اعلام کرد.                                            
مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال وبختیاری افزود: برنامه های دهه کرامت امسال با شعار «خدمت کریمانه، همدلی به رسم اهل‌بیت (ع)» توسط کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری در شرایط کنونی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده، بیشتر به صورت مجازی برگزار شده و خدمت رسانی به نیازمندان با جمع آوری و توزیع کمک ها و نذورات مردمی بین خانواده های آسیب دیده از کرونا در قالب «همدلی به رسم اهل بیت» انجام می شود.

مظاهری در مورد عناوین روزهای دهه کرامت گفت: سه‌شنبه، ۳ تیر، مصادف با اول ذی‌القعده و همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) با عنوان «تکریم دختران؛ نشان خانواده فاطمی»، چهارشنبه، ۴ تیر، مصادف با دوم ذی‌القعده، با عنوان «در شادی اهل‌بیت(ع) شاد باشیم»و پنجشنبه، ۵ تیر مصادف با سوم ذی‌القعده «مدافعان سلامت، رهروان ایثار و شهادت» نامگذاری شده و برای جمعه ۶ تیرماه عنوان «خانواده مهدوی، محور جامعه مهدوی» و روز شنبه ۷ تیر، عنوان «امامزادگان الگوی تمدن دینی و ولایت‌پذیری» گذاشته شده است.
دبیر شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان چهارمحال وبختیاری ادامه داد: روز یکشنبه، ۸ تیر نیز مصادف با ششم ذی‌القعده و روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و با عنوان «حضرت شاهچراغ(ع) اسوه عدالت و امین ولایت» نامگذاری شده و دوشنبه، ۹ تیرماه نیز مصادف با هفتم ذی‌القعده با عنوان «تشکل‌های مردمی جهادگران خدمت و سلامت» و برای سه‌شنبه، ۱۰ تیرماه، مصادف با هشتم ذی‌القعده و عنوان «رفاه و امید در سایه جهش تولید» و برای چهارشنبه، ۱۱ تیرماه که مصادف با نهم ذی‌القعده و عنوان «شهداء و علما الگوی تحقق گام دوم انقلاب» درنظر گرفته شده است.                                                                                                                                 
وی افزود:  روز پنجشنبه، ۱۲ تیرماه، مصادف با دهم ذی‌القعده با عنوان «خادم الرضا(ع)، شهید سلیمانی؛ الگوی خادمان اهل‌بیت(ع)» و در نهایت جمعه، ۱۳ تیرماه، مصادف با یازدهم ذی‌القعده، سالروز ولادت امام رضا(ع) نیز با عنوان «امام رضا(ع)؛ امام رأفت و مهربانی» نام‌گذاری شده است.
 مظاهری ادامه داد: آذین بندی مساجد و محلات از سوی کانون های فرهنگی هنری مساجد،  ، توجه ویژه به عملیاتی‏ شدن شعار سال و عناوین روزهای دهه‏ کرامت با توجه به ظرفیت‏های بالفعل فرهنگی در هرکانون و برگزاری محافل و شب شعر به صورت مجازی با حضور شاعران برجسته و پیشکسوت استان و پخش زنده در شبکه های اجتماعی ازجمله فعالیت های کانون ها در دهه کرامت است.                                            

وی با بیان اینکه حضور خادمین حرم مطهر رضوی در قالب کاروان «زیر سایه خورشید»، تجلیل از مدافعان سلامت و خانواده های آسیب دیده از کرونا و برگزاری جشنواره «آن گنبد طلایی» در قالب مسابقه شعرخوانی و قصه گویی ویژه کودک و نوجوان با موضوع امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) با محوریت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان را از دیگر برنامه های دهه کرامت استان چهارمحال و بختیاری است، افزود: پس از برگزاری برنامه های دهه کرامت از کانون های فرهنگی هنری که برنامه های شاخص درگرامیداشت دهه کرامت انجام داده اند، تقدیر به عمل می آید.                                                                                                                                                              
 خاطر نشان می گردد، دهه کرامت امسال از ۳ تیرماه همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا جمعه ۱۳ تیر همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) ادامه دارد.

46

کد خبر 1401258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =