معاون دادگستری گیلان: دستگاه قضایی تغییر کاربری اراضی را نمی‌پذیرد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی تغییر کاربری اراضی استان را نمی‌پذیرد گفت: اقتصاد مقاومتی باید در این استان بومی‌سازی شود.

به گزارش خبرآنلاین از رشت : احمد آقایی ، حل و فصل مشکلات و موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران در چهارچوب قانون را راهبرد دستگاه قضایی گیلان در جهت عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی با توجه به توانمندی‌ها و موقعیت گیلان باید در این استان بومی‌سازی شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی تغییر کاربری اراضی استان را نمی‌پذیرد عنوان کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند می‌توانند برای ساخت هتل، احداث کارخانه، گلخانه و نظایر این‌ها اراضی را تغییر کاربری دهند در حالی‌که این امر با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.

آقایی نخستین منبع درآمدی و اقتصاد گیلان را کشاورزی اعلام کرد و با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی موقعیت استان را در این بخش دچار خدشه می‌کند تصریح کرد: دامپروری، صنعت بومی و سپس گردشگری از دیگر توانمندی‌های استان گیلان محسوب می‌شونر که باید در قالب راهبرد اقتصاد مقاومتی برای توسعه آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

وی کاهش قیمت و فروش نفت، اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمن و بحران شیوع کرونا را سه عاملی که فشارهای زیادی به اقتصاد کشور وارد آورده است تلقی کرد و گفت: دارا بودن ۲۳۸ هزار اراضی شالیزاری و ۱۱۹ هزار اراضی باغی در گیلان موهبتی است که با استفاده از آن باید در راستای ارزآوری بیشتر برای کشور اقدام کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان خط مشی دستگاه قضایی در بحث سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را برشمرد با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی باید بومی‌سازی شود افزود: چنین راهبرد کلانی در استانی نظیر گیلان باید طبق داشته‌های آن در بخش‌های کشاورزی، دامپروری، صنعت و گردشگری تدوین شود.

آقایی با تأکید بر اینکه اجازه داده نمی‌شود که اقتصاد مقاومتی به جای کمک به سرمایه‌گذاری واقعی حاشیه امنی برای سرمایه‌بران باشد خاطرنشان کرد: حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) از صنعتگران، تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان به عنوان کلید قدرت و رمز موفقیت یاد می‌کنند و این قشر در حقیقت پرچم‌دار اقتصاد مقاومتی هستند.

وی حاکم شدن امنیت اقتصادی بر جامعه را زمینه‌ساز تحقق و برقراری امنیت اجتماعی در جامعه تلقی کرد و با بیان اینکه الگوی اقتصاد مقاومتی برگرفته از رفتار حضرت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) است افزود: توجه اقتصاد مقاومتی فقط بر امر صادرات متمرکز نیست بلکه تمام مسائلی که به این حوزه مرتبط می‌شود را شامل می‌شود.

۴۶

کد خبر 1401475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =