تبدیل وضعیت شهرها از سفید به قرمز در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

تسنیم نوشت: معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به تغییر وضعیت شهرها از سفید به قرمز در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها هشدار داد.

در بازدید از مراکز درمانی بندرعباس که با حضور دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر ملک پور، سرپرست مرکز نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت و دکتر فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفت، بخش‌های مختلف بستری و ICU کووید ۱۹ بیمارستان خاتم الانبیاء (ص)، مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) و بیمارستان صاحب الزمان (عج) بندرعباس، مورد ارزیابی قرار گرفت.

جان بابایی در این بازدیدها ضمن حضور در بخش‌های مختلف، با پرسنل و کادر درمان گفت و گو کرده و فرآیندهای ارائه خدمت به مراجعان را بررسی کرد. آمارهای مراجعه روزانه، روند معاینه مراجعان، فرآیندهای ارجاع و پیگیری، از جمله نکات مورد بررسی معاون درمان وزارت بهداشت در این بازدید بود.‌

کاهش شمار مبتلایان به کووید ۱۹، نیازمند اهتمام و تلاش جمعی

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در شرایط فعلی باید با اهتمام و تلاش جمعی، بر کاهش شمار مبتلایان تمرکز کنیم، تاکید کرد: همه مردم باید با دقت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، زیرا در صورت عدم رعایت این پروتکل‌ها، ممکن است استان‌های سفید هم به سمت هشدار بروند. بنابراین، باید به رعایت فاصله اجتماعی و موارد بهداشتی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و نگهداری بیشتر از سالمندان توجه ویژه شود.

ضرورت استفاده از ماسک در پیشگیری از انتقال ویروس

وی تاکید کرد: استفاده از ماسک نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد و استفاده ار آن برای سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه ‌ای هستند، بسیار ضروری است.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1401504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =