فرماندار کرمان: بودجه شهرستان کرمان جوابگوی نیازها نیست

فرماندار کرمان از استفاده غیرمجاز برخی دستگاه‌های دولتی از آب شرب در شرایط کمبود آب خبر داد و گفت: بودجه شهرستان کرمان جوابگوی نیازها نیست.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : علی بابایی  در جلسه شورای اداری شهرستان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری کرمان برگزار شد با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید بهشتی اظهار داشت: به‌واسطه شیوه ویروس کرونا تاکنون جلسه شورای اداری شهرستان کرمان در آخرین روز خردادماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا مشکلات زیاد اقتصادی و معیشتی برای مردم ایجاد کرده گفت: در این شرایط توجه به رضایتمندی مردم و ارباب رجوع باید مورد توجه قرار گیرد و اگر نمی‌توانند کاری برای مردم بکنید با روی خوش و ارتباط خوب با آنها برخورد داشته باشید.

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه بازرسی استانداری به‌نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در دستگاه‌های دولتی نظارت داشته و به تمامی ادارات مراجعه کرده و تا وضعیت مقابله با کرونا در آنها بررسی شود افزود: در شرایط کنونی مدیریت مصرف انرژی در ادارات باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرها و روستاهای ما با مشکل کمبود آب مواجه هستند گفت: برخی ادارات استفاده غیر مجاز از آب شرب برای فضای سبز دارند و  شهرداری‌ها نیز باید بحث جداسازی آب شرب و فضای سبز را از هم جدا کنند.

بابایی با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی سرقت از اماکن دولتی شهرستان کرمان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان کرد: مدیرانی که کوتاهی کرده و سرقت در دستگاه آنها اتفاق بیفتد باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه به زودی سیستم پایش تصویری شهرستان کرمان به سیستم پایش تصویری پلیس لینک خواهد شد گفت: امیدواریم که این اقدامات سرقت‌ها در شهرستان کرمان کاهش پیدا کند.

فرماندار کرمان با اشاره به وسعت و جمعیت شهرستان کرمان گفت: بودجه اختصاص داده شده به شهرستان کرمان جوابگوی نیازهای شهرستان نیست و در حداقل کارهای خود مانده‌ایم.

وی از وجود ۲۰۰ پروژه آماده واگذاری به بخش خصوصی در شهرستان کرمان خبر داد و گفت: همایش جذب سرمایه‌گذار اواخر مرداد یا اوایل شهریورماه همایش در کرمان برگزار می‌شود.

بابایی با اشاره به اینکه حدود یک سوم جمعیت استان در شهرستان کرمان ساکن است گفت: آمار سرشماری با جمعیت واقعی کرمان همخوانی ندارد و اعتبارات شهرستان پاسخگوی مشکلات و نیازهای کرمان نیست.

در این جلسه سیدوحید احمدی‌طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به تجربه نشان داده که در ابتدای وقوع بحران‌ همبستگی اجتماعی بسیار بالایی وجود دارد که به تدریج این همبستگی کم می‌شود پیدا می‌کند اظهار داشت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم از ۸۰ درصد در ابتدای شیوع کرونا به ۲۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه در سال‌های گذشته علیه ما اقتصاد کشور را در شرایطی قرار داده که نمی‌توانیم بتوانیم اعمال محدودیت‌ها و بسته بودن صنوف و ادارات را به‌صورت طولانی ادامه دهیم گفت: باید نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی دقیق در بازگشایی‌ها انجام شود.

48

کد خبر 1401529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =