بازگشت محدودیت‌های کرونایی و ‌تعطیلی حمل و نقل عمومی شیراز

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه فوق‌العاده خود خواستار بازگشت برخی محدودیت‌ها و بررسی تعطیلی دوباره حمل و نقل عمومی این کلان‌شهر در پی افزایش آمار مبتلایان به کرونا شدند.

به گزارش خبرآنلاین از فارس: سید عبدالرزاق موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه  فوق‌العاده شورای شهر که شب گذشته به صورت مجازی برگزار شد با تأکید بر ضرورت اجرا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اظهار داشت: تأمین سلامتی عمومی در گرو رعایت دقیق و اصولی دستورالعمل‌های بهداشتی است و از همه شهروندان عزیز انتظار داریم که در شرایط جدید کرونا با مسئولیت‌پذیری نسبت به حفظ جان خود و دیگران، همراهی کنند.

در این جلسه اعضای شورای شهر شیراز کمیسیون‌های حمل و نقل و سلامت شورا را مکلف کردند که یکی از بحث‌ برانگیزترین موضوعات حوزه شهری در دوران کرونا، یعنی تعطیلی یا چگونگی فعالیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یک بار دیگر در دستور کار جلسات کارشناسی خود قرار دهند.

کمیسیون‌های حمل و نقل و همچنین سلامت شورای شهر شیراز نیز به زودی در جلسه‌ای مشترک در مورد شیوه‌ الزام استفاده همه مسافران اتوبوس و مترو از ماسک و یا هر تصمیم دیگری در این زمینه، برنامه‌ریزی می‌کنند.

در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز همزمان با اعلام آمارهای نگران‌کننده در مورد موج دوم شیوع بیماری کرونا در مورد مبارزه با شیوع این ویروس یک بار دیگر پیش‌قدم شدند و ضمن موافقت با بازگشت برخی محدودیت‌های اداری، تصمیم‌گیری در مورد مسائل حساس دیگر را نیز به جلسات کارشناسی روزهای پیش رو موکول کردند.

همچنین مقرر شد اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، از ابتدای تیرماه تمامی جلسات شورای شهر به استثنای صحن علنی، اعم از کمیسیون‌ها و هر جلسه دیگری در شورا، یک بار دیگر به روال مجازی و ویدئو کنفرانسی برگزار و جلسات صحن علنی نیز صرفاً با حضور افراد ضروری برگزار شود. در همین حال بر ادامه اطلاع‌رسانی حداکثری جلسات از جمله پوشش رسانه‌ای آنلاین صحن علنی، تأکید شد.

هیئت رئیسه شورای شهر نیز در نخستین جلسه خود موضوع بازگشت برنامه دورکاری کارکنان شورا را بررسی می‌کند.

ورود و خروج افراد در شورا هم از این پس با کنترل و شدت بیشتری انجام گرفته و پاسخگویی به صورت غیرحضوری است.

اعضای شورا همچنین با تأکید بر اینکه تبادل کاغذ در ادارات یکی از زمینه‌های جدی انتقال و شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود خواستار حذف کاغذ در روندهای اداری به جز در موارد خاص و ضروری شدند.

استفاده از ظرفیت ادارات روابط عمومی شورای شهر و شهرداری شیراز در راستای اطلاع‌رسانی گسترده در این حوزه از دیگر موارد مورد بحث اعضای شورا بود که روند اجرایی آن به زودی در جلسه مشترک کمیته اطلاع‌رسانی شورا و کمیته نظارت بر فضای تبلیغاتی شهرداری آغاز می‌شود.

48

کد خبر 1401535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =