آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۸میلیون‌و۸۵۰هزار نزدیک شد

با ادامه همه گیری ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا خبرهایی از تولید واکسن برای درمان آن به گوش می رسد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از سی جی تی وی، محققان چینی موفق به انجام آزمایشات بالینی اولیه‌ واکسن کرونا شده‌اند و حالا قصد دارند این واکسن را در خارج از کشور به صورت نهایی مورد آزمایش قرار دهند. محققان چینی با انجام مرحله‌ی دوم آزمایشات بالینی واکسن کرونا و ورود به مرحله‌ی سوم این تحقیقات باعث بروز امید تازه‌ای برای دستیابی به واکسن کرونا در جهان شدند. گروه ملی بیوتک چین (CNBG) اعلام کرد که در دو مرحله از تحقیقات بالینی اخیر یکی از واکسن‌های غیرفعال این مؤسسه باعث ایجاد یک پاسخ قوی و آنتی بادی خنثی‌کننده در مقابل تهاجم ویروس کرونا به بدن افراد مورد آزمایش شده است.

در بدن همه داوطلبان آنتی بادی تولید شده است. این واکسن توسط یک شرکت محصولات بیولوژیکی تحت نظر گروه ملی بیوتک چین (CNBG) در ووهان ساخته شده است.از ۱۲ آوریل یک هزار و ۱۲۰ داوطلب بین ۱۸ تا ۵۹ ساله، مورد آزمایشات بالینی واکسن کرونا در مدت زمان ۲۸ روز قرار گرفتند. در بدن تمام داوطلبان سطح بالایی از آنتی بادی‌های خنثی‌کننده مشاهده شده است. متخصصان می‌گویند که نتیجه این آزمایشات واقعاً مهیج و تحیرآور است. 

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش ایندین اکسپرس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ۲۰ تن از دیپلمات‌ها، کارفرمایان و کارمندان محلی سفارت این کشور در کابل به کرونا مبتلا شده‌اند. تاکنون تعدادی از دیپلمات‌ها، کارفرماها و کارمندان محلی سفارت این کشور در کابل که عمدتا از نیروهای حفاظتی سفارت هم هستند، به کرونا مبتلا شدند. براساس این گزارش، با وجود اینکه همه تدابیر امنیت بهداشتی این دسته از کارکنان سفارت آمریکا در کابل فراهم بوده است باز هم آزمایش کرونای گروهی از آنها که تعدادشان به ۲۰ تن می رسد مثبت بوده و تحت مراقبت های ویژه بهداشتی قرار گرفتند.

این کشور تا کنون بیش از2,314,549  مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده  که در شبانه روز گذشته نیز17,359  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته تن 267 جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان نیز به121,674   تن برسد.

برزیل

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، شیوع ویروس کرونا در آمریکای لاتین بویژه در برزیل طی سه هفته گذشته بیشتر از دیگر کشورهای جهان بوده است تاجایی که بیش از نیمی از موارد جدید ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است. شهر سائوپائولو، مرکز تجاری برزیل بیش از دیگر شهرهای این کشور تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته و تاکنون ۱۲هزار و ۲۳۲ نفر در این شهر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ ازدست داده‌اند.

بسیاری بر این باورند که چون هنوز به تعداد کافی آزمایش کرونا گرفته نشده، ارقام واقعی بسیار بالاتر است، این در حالی است که متخصصان گفته‌اند برزیل هنوز چند هفته دیگر با اوج شیوع ویروس فاصله دارد. شهر سائوپائولو، مرکز تجاری برزیل بیش از دیگر شهرهای این کشور تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته و تاکنون ۱۲هزار و ۲۳۲ نفر در این شهر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ ازدست داده‌اند.

این کشور تا کنون بیش از  1,043,168 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده  که در شبانه روز گذشته نیز4,600  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته66 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان نیز به  49,156 تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، شنبه، گزارش داد که موارد جدید شناسایی شده عفونت ویروس کرونا در یک روز گذشته در سراسر این کشور 7 هزار و 889 مورد بود که برای چهارمین روز متوالی،  تعداد ابتلای روزانه از 8 هزار نفر تجاوز نکرده است.طبق این اطلاعات، بدین ترتیب در روسیه، در مجموع 576 هزار و 952 فرد به عفونت ویروس کرونا آلوده شده‌اند. رشد روزانه ابتلا برای چهارمین روز همچنان در حداقل 1.4 درصد حفظ شده است. کمترین نرخ رشد در مسکو ثبت شد که 0.5 درصد بوده است. در طول 24 ساعت گذشته در شهر مسکو 1057 مورد جدید عفونت کشف شده است.

علاوه بر این، طی این مدت در پایتخت تنها 34 بیمار مبتلا به ویروس کرونا درگذشتند که کمترین میزان مرگ از تاریخ 6 ماه مه (17 اردیبهشت ماه) است که آخرین بار شمار قربانیان کمتر از 40 نفر ثبت شده بود.تعداد کل مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 در مسکو به 3 هزار و 565 نفر رسیده است. در عین حال، 2115 نفر دیگر از بیماران مبتلا در این کلان شهر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند. بدین ترتیب، تعداد کل افراد درمان شده به 134 هزار و 549 نفر افزایش یافته است.این ستاد همچنین یادآور شده است، در حال حاضر در سراسر مناطق روسیه، 234 هزار و 358 نفر همچنان دوره درمان خود را ادامه می‌دهند.

هند

به گزارش هندوستان تایمز، ۷۴۸ نفر از اتباع هند که به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی در پاکستان گرفتار هستند، قرار است طی سه مرحله در روزهای آینده به کشورشان بازگردانده شوند. وزارت امور خارجه پاکستان روز شنبه درخواست طرف هندی برای صدور مجوز خروج برای صدها تبعه این کشور در شهرهای مختلف پاکستان را پذیرفت. گفتنی است که همکاری‌های پاکستان و هند در دوران شیوع کرونا علی رغم تنش‌های سیاسی، دیپلماتیک و مرزی میان این دو کشور همسایه جنوب آسیا ادامه یافت و طی ماه‌های اخیر نیز ده‌ها پاکستانی که به دلیل قرنطینه کرونا در شهرهای هند گرفتار شده بودند، نیز با تعامل دو کشور، به پاکستان بازگشتند.

در میان افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در هند، کارشناسان اخطار دادند که این کشور در حال تبدیل شدن به کانون جدید ویروس کرونا در جهان است.

این کشور تا کنون بیش از 407,689  مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده  که در شبانه روز گذشته نیز11,877  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته299 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان نیز به 13,269  تن برسد.

مکزیک

این کشور تا کنون بیش از  170,485 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده  که در شبانه روز گذشته نیز5,030  مورد ابتلای جدید گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته647 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان نیز به  20,394 تن برسد.

شیلی

این کشور تا کنون بیش از 236,748  مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده که در شبانه روز گذشته نیز 5,355 مورد ابتلای جدید گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته202 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان نیز به 4,295  تن برسد.

پاکستان

رسانه‌های پاکستان روز شنبه به نقل از سخنگوی سازمان هوانوردی (CAA) این کشور گزارش دادند: به جز فرودگاه‌های "گوادر و تربت" در ایالت بلوچستان، ورود و خروج پروازهای بین المللی در سایر فرودگاه‌های پاکستان ازسرگرفته شد. 

به گزارش نیوز18، عبدالستار کوکار تاکید کرد: مجوز عملیات پروازهای بین المللی منوط به اجرای کامل مقررات بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغ شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با توجه به شرایط کنونی است. وی اظهار داشت: پروازهای باری، ویژه و دیپلماتیک نیز همچنان طبق روال مجاز ادامه خواهد یافت و در عین حال پیروی از پروتکل‌های بهداشتی و استاندارهای مربوط برای همه اپراتورهای هواپیمایی لازم الاجرا خواهد بود. 

این کشور تا کنون بیش از 171,666  مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده که در شبانه روز گذشته نیز  6,604 مورد ابتلای جدید گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته153 تن جان باختند تا شمار کلی فوت شدگان نیز به 3,382  تن برسد.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان از موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد. این وزارتخانه اعلام کرد: با ثبت ۳ هزار و ۹۴۱ کرونایی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۱۵۴ هزار و ۲۳۳ نفر افزایش پیدا کرده است. همچنین طی این مدت ۴۶ فوتی ناشی از کرونا داشته ایم که شمار فوتی های ناشی از کرونا به ۱۲۳۰ نفر رسید.همچنین وزارت بهداشت سعودی از وخامت حال جسمی ۱۹۵۵ کرونایی در عربستان هم خبر داد.طبق گزارش وزارت بهداشت عربستان همچنین ۳ هزار و ۱۵۳ نفر دیگر از چنگال کرونا در عربستان نجات پیدا کرده اند که شمار بهبود یافتگان در عربستان به ۹۸ هزار و ۹۱۷ نفر رسیده است.

ایران

در ایران نیز سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۹۵ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۲ هزار و ۵۸۴ نفر رسیده است و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۵۰۷ نفر رسید. اما خوشبختانه تا کنون ۱۶۱ هزار و ۳۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. همچنین  ۲۸۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 تا کنون یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۶۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و استانهای خوزستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، آذربایجان های شرقی و غربی، گلستان و کردستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

310311

کد خبر 1401578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =