۲ نفر
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
نشست اضطراری در کاخ سفید

ایسنا نوشت: تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کاخ سفید طی هفته جاری مسأله الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی را به شکل جدی بررسی می‌کند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع اسرائیلی و آمریکایی اعلام کرد، انتظار می‌رود که کاخ سفید هفته جاری بررسی جدی را درباره اینکه آیا به اسرائیل برای الحاق کرانه باختری چراغ سبز نشان می‌دهد یا خیر انجام خواهد داد.

 

طبق این گزارش، قرار است که دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی امروز (یکشنبه) برای حضور در نشست دوشنبه یا سه شنبه کاخ سفید به واشنگتن سفر کند.

آوی برکوویچ، نماینده رئیس جمهور آمریکا در مذاکرات صلح فلسطین و رژیم صهیونیستی نیز که برای سفر به اراضی اشغالی طی هفته جاری آماده می‌شد، به دلیل حضور در نشست مذکور سفر خود را لغو کرد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه گزارش داد: انتظار می‌رود که جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه،رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی این کشور به همراه خود ترامپ در این نشست حضور داشته باشند.

طبق این گزارش، نشست کاخ سفید در سایه اختلافات داخلی در دولت ترامپ درباره الحاق کرانه باختری انجام خواهد شد. فریدمن موافق اجرای این طرح در زمان کنونی است اما طرف‌های دیگر محافظه کاری می‌کنند. پامپئو نیز پس از بازگشت از اراضی اشغالی در این باره محافظه کار بود، اما از آن زمان به بعد تا حدودی در مسیر فریدمن گام برمی‌دارد و احتمال داده می‌شود که از طرح الحاق حمایت کند.

این شبکه در ادامه گزارش داد، اما علامت سؤال بزرگ جارد کوشنر است او مخالف روند الحاق نیست، اما نمی‌خواهد اسرائیل طرحی را اجرا کند که به طرح "معامله قرن" ترامپ آسیبی وارد کند.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل همچنین تأکید کرد، یکی از مسائل اصلی که انتظار می‌رود در نشست کاخ سفید مطرح شود اختلافات داخلی در کابینه اسرائیل میان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، بنی گانتس، وزیر جنگ و گابی اشکنازی، وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی درباره مسأله الحاق است و کاخ سفید می‌خواهد روند الحاق با توافق میان نتانیاهو و گانتس اجرا شود.

پیش از این نیز یک منبع صهیونیستی از احتمال شکست مذاکرات بین آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد طرح الحاق کرانه باختری خبر داد.

310 310

کد خبر 1401678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =