ترامپ: ایلهان عمر می‌خواهد دولت کشور ما را درست همانند کشوری کند که از آنجا آمده است!

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا در تازه‌ترین حملات نژادپرستانه علیه عضو مسلمان کنگره خطاب به حامیانش گفت که این سیاستمدار زن می‌خواهد "کشور ما" را شبیه کشور خودش، سومالی کند.

پایگاه خبری هیل، در شرایطی که آمریکا همچنان در تب و تاب اعتراضات مردمی علیه نژادپرستی و خشونت پلیس است، دونالد ترامپ شنبه در اولین گردهمایی خود به حامیانش در تالسا اکلاهاما گفت، ایلهان عمر یک خارجی است که تلاش دارد عقایدش را به آمریکایی‌ها تحمیل کند.

ایلهان عمر، از زنان رنگین‌پوست و مسلمان کنگره آمریکاست که اصلیت او به کشور سومالی بازمی‌گردد و هر از گاهی هدف حملات لفظی ترامپ قرار می‌گیرد.

ترامپ همچنین نام "ایلهان" را هم اشتباه تلفظ کرد و هشدار داد که اگر جو بایدن پیروز انتخابات نوامبر شود، این عضو کنگره به دولت او ملحق می‌شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: عمر قصد دارد در دولت بایدن مشارکت کند. آن‌ها این جبهه سوسیالیستی مملو از تنفر ضد آمریکایی را در کانون تصمیم‌گیری برای سرنوشت خانواده شما و تصمیم‌گیری درباره سرنوشت کشور شما قرار خواهند داد.

او افزود: او تمایل دارد تا دولت کشور ما را درست همانند کشوری کند که از آنجا آمده است؛ سومالی. نه دولت دارد، نه امنیت، نه پلیس، نه هیچ چیز دیگری. فقط هرج و مرج. اکنون هم او به ما می‌گوید چطور کشورمان را اداره کنیم. نه متشکریم!

312 310

کد خبر 1401755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =