حمایت از جهش تولید، اولویت دستگاه قضا

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: امیدواریم امسال بتوانیم با همکاری تمامی دستگاه‌ها گام‌های بلندی برای حل مشکلات صنایع استان و تحقق شعار سال برداریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد شهید راه عدالت آیت الله بهشتی گفت: شهدای والامقام با نثار خون مقدس خود، درخت اسلام را آبیاری کردند و امروز شاهد میوه‌های درخت انقلاب هستیم و با همه سختی‌ها و کمبودها به یاری خدا این انقلاب به مسیر خود ادامه می‌دهد.
مقام ارشد قضایی استان قزوین در رابطه با اولویت‌های دستگاه قضا در سال جاری، بیان کرد: حفظ کرامت مراجعان به دستگاه قضا، مبارزه با فساد مالی و اقتصادی، حمایت از جهش تولید، کاهش ورودی پرونده‌های قضایی، جلوگیری از اطاله دادرسی، توسعه دادرسی الکترونیک و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های معوقه از جمله این اولویت‌ها است.
او افزود: پس از انتصاب آیت الله رئیسی به سمت ریاست قوه قضائیه، اجرای سیاست‌های تحول و برخورد با مفسدان در همه بخش ها، این امید را در ملت ایران ایجاد کرده است و این حقیقت را یادآوری می‌کند که انقلاب اسلامی با همه کمبودها مسیر خودش را می‌رود و ما هم در مسیر عدالت ناب محمدی هر آنچه که مشکل ساز باشد را بررسی و رفع می کنیم.
رییس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به موضوع وجود فساد در دستگاه‌های اجرایی و ادارای کشور، اذعان کرد: مبارزه با فساد مسئله ای نیست که فقط به کشور ایران مربوط باشد بلکه در کل دنیا مطرح است و باید برای جلوگیری از آن، نظارت‌ها را بیشتر و قوانین را کارآمدتر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تأکید کرد: به دستور رهبر معظم انقلاب همه قوا به ویژه قوه قضائیه باید در مبارزه با فساد صد درصد انقلابی یعنی عادلانه،خردمندانه،دقیق،دلسوز انه، منصفانه و قاطعانه عمل کنند.
او افزود: استکبار جهانی با استفاده از همه ابزارهای رسانه‌ای به دنبال تخریب جمهوری اسلامی است و با بزرگ نمایی در پرونده‌های فساد به دنبال نا امید کردن مردم است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: برخورد جدی دستگاه قضا برای مفسدان هشدار دهنده و بازدارنده و برای دشمنان پیام محکمی است که نظام با متخلفان در هر جایگاهی برخورد قاطعانه می کند.
مقام ارشد قضایی استان اظهار کرد: امروز موضوع فساد از جریان قانون هم گذشته و به حقوق مردم تجاوز کرده و اگر برخوردها قاطعانه نباشد با چالش‌های جدی در آینده مواجه می شویم.
او وظیفه اصحاب رسانه را بیان خواسته مردم دانست و گفت: رسانه‌ها باید مراقب باشند که مطالب واقعی را بدون غرض ورزی و بر اساس اسناد محکم و درست منتشر کنند تا مبادا دشمنان از این اخبار و گزارش ها، سوء استفاده کنند.
این مقام مسئول گفت: در سال رونق تولید، ۵۶ شرکت و واحد تولیدی استان قزوین مورد حمایت قضایی قرار گرفتند و برای حل مشکلات آن‌ها تلاش شد. اگر این حمایت قضایی و اجرایی از واحدهای تولیدی استان در سال گذشته صورت نمی‌گرفت احتمالاً تعدادی از واحدهای تولیدی استان با مشکل مواجه شده و بیش از پنج هزار کارگر تعدیل یا اخراج می‌شدند.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته براساس اصل ۴۴ قانون اساسی برای خصوصی سازی تعدادی از واحدهای تولیدی استان اقدام شد که به دلیل فقدان اهلیت و صلاحیت متقاضیان، سوء مدیریت، فقدان توانایی مالی و تعهد لازم با مشکلات متعددی در برخی از واحدهای تولیدی استان مواجه شدیم.
او تصریح کرد: امیدواریم امسال که مزین به سال جهش تولید است با کمترین مشکل کارگران در استان روبه رو باشیم و بتوانیم با همکاری تمامی دستگاه‌ها گام‌های بلندی برای حل مشکلات صنایع استان و تحقق شعار سال برداریم.
مقام ارشد قضایی استان تأکید کرد: عید امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا به دستور رئیس قوه قضائیه، یک هزار و ۴۵۰ نفر از زندانیان استان به مرخصی رفتند که اقدام مؤثری در پیشگیری از شیوع کرونا در استان بود.
رئیس کل دادگستری استان در خصوص پرونده زمین‌های هفت سنگان نیز گفت: پرونده حقوقی و کیفری هفت سنگان را به تهران ارسال کردیم تا بدون هیچ نگرانی و شبهه‌ای بررسی شود و سوال برانگیز نباشد.
به گفته این مقام مسئول، این پرونده هم اینک در تهران مطرح است و آیت الله رئیسی قاضی ویژه برای رسیدگی به آن تعیین کرده‌ است. همه باید منتظر و تسلیم حکم دستگاه قضایی باشیم و کسی حق ندارد فضا سازی کند و وضعیت بررسی را زیر سوال ببرد.

48

کد خبر 1401809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =