ایسنا نوشت: اولین روز بازگشایی سینماها با بسته بودن برخی سالن‌ها و بلیت‌فروشی محدود بعضی از آن‌ها همراه شده است.

سینما آزادی به عنوان یکی از پردیس‌های سینمایی پرمخاطب در مرکز تهران فعالیتی در روز اول باز شدن سینماها نداشته و پیگیری‌ها نشان می‌دهد این اتفاق بیشتر ناشی از مسائل فنی است، چرا که نسخه DCP جدید بعضی فیلم‌ها اصلا آماده نشده یا بعضی دیگر به دلیل این‌که قبلا اکران آنلاین شده یا هنوز در حال اکران آنلاین هستند، اصلا امکان نمایش در سینماها را ندارند. بر همین اساس، مدیران بعضی از این سینماها می‌گویند با یک یا دو فیلم که قبلا هم مخاطب نداشتند چرا باید سالن‌های خود را باز می‌کردند؟!

البته بعضی دیگر از سینماها مثل آفریقا، قدس و استقلال هم بسته هستند، اما برخی دیگر مثل پردیس کورش تعدادی بلیت فروخته‌اند.

علاوه بر این، سینماداران انتقادهایی هم نسبت به «سمفا» (سامانه فروش یکپارچه بلیت) دارند از جمله این‌که چرا دقیقا در این مقطع این سامانه باید کار خود را شروع کند، در صورتی که هنوز باگ‌ها و نقص‌های آن برطرف نشده است. با این حال، برخی از این سینماداران تمایلی به مصاحبه و طرح گله‌های خود ندارند، چون معتقدند اتفاقی که پس از چهار ماه تعطیلی افتاده، به حیثیت «سینما» و فرهنگ کشور لطمه زده و تکرار حرف‌هایی که پیش‌تر به عنوان نگرانی مطرح می‌کردند و حالا آن را به چشم می‌بینند، دیگر فایده‌ای ندارد.

با این حال یکی از دست‌اندرکاران سینما خبر داد که امشب قرار است جلسه‌ فوق‌العاده‌ای با حضور رییس سازمان سینمایی، اعضای شورای صنفی نمایش و صاحبان فیلم‌های انصرافی از اکران اول تیر برگزار شود تا مشکلات پیش‌آمده برطرف شوند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1401908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =