تزریق۴۵۰ میلیارد تومان برای بهره‌برداری از باند رفت قطعه دو آزادراه تهران - شمال

رئیس سازمان برنامه و بودجه از افتتاح باند رفت قطعه دو آزادراه تهران - شمال تا اردیبهشت آینده خبر داد و گفت: تا دو هفته آینده ۴۵۰ میلیارد تومان سهم دولت به این پروژه تزریق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از قطعه دو آزادراه تهران - شمال اظهار کرد: سال گذشته در بازدید از قطعه اول توافق کردیم که این قطعه سال ۹۸ افتتاح شود که به این تعهد عمل کردیم.

وی ادامه داد: امروز برای قطعه دو به طول ۲۲ کیلومتر که ۱۶ کیلومتر تونل و پل دارد حدود ۳ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

نوبخت با بیان اینکه تا امروز ۹۰۰ میلیارد تومان را با مشارکت بنیاد مستضعفان تامین کرده‌ایم، گفت: برای ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد باقیمانده نیز با بنیاد به توافق رسیده‌ایم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تا دو هفته آینده دولت ۴۵۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق خواهد کرد تصریح کرد: مهمترین بخش قطعه دو آزادراه تهران شمال تونل ۴۶۰۰ متری البرز است که تقریبا به اتمام رسیده است. با توجه به عمل به تعهدات فروردین یا اردیبهشت سال آینده مسیر رفت قطعه دو آزادراه تهران - شمال به بهره‌برداری می‌رسد.

نوبخت با بیان اینکه منابع مالی دولت محدود است ادامه داد: با توجه به این مسئله پروژه‌های عمرانی را اولویت‌بندی کرده‌ایم و با توجه به همین مسئله در آنها سرمایه‌گذاری را تکمیل می‌کنیم.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1402080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =