برنامه‌های دهه کرامت به صورت مجازی در قزوین برگزار می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: ۱۵ویژه برنامه متنوع فرهنگی ویژه دهه کرامت در سطح شهر قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: ویژه برنامه های دهه کرامت شهرداری قزوین به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا امسال متفاوت تر از سال‌های گذشته و با محوریت فضای مجازی برگزار می شود.
برگزاری بیست و یکمین مرحله داوری طرح تجلیل از حافظان قرآن کریم
او اظهار کرد: بیست و یکمین مرحله داوری طرح تجلیل از حافظان قرآن کریم با پیش بینی داوری هزار نفر در قالب دو هزار جزء به مدت ۱۰روز همزمان با ایام دهه کرامت آغاز می شود؛طبق هماهنگی انجام شده با مدیران مهدهای کودک به منظور جلوگیری از تجمع در محل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، داوران در مهدهای کودک با رعایت پروتکل های بهداشتی حضور یافته و داوری در محل کلاس های حافظان قرآن کریم برگزار می شود.
اجرای طرح رضوان باب الجنه
درافشانی یکی دیگر از برنامه های دهه کرامت شهرداری قزوین را شناسایی پرسنل شهرداری و فرزندان پرسنلی که در ایام دهه کرامت سال۹۹ عقد خود را ثبت کنند، ذکر کرد و گفت:از این افراد همزمان با سالروز ازدواج آسمانی امیرالمومنین علی (ع) و حضرت زهرا (س) در صحن شورای اسلامی شهر قزوین تجلیل خواهد شد.
برگزاری مسابقه دست سازهای دختران و پدران «دختران آفتاب»
این مقام مسئول برگزاری مسابقه دست سازهای دختران و پدران( دختران آفتاب) را از دیگر برنامه های دهه کرامت نام برد و گفت:در این مسابقه دختران به همراه پدرانشان می توانند سازه های خلاقانه وهمچنین عروسک هایی با لوازم دور ریختنی و غیر قابل استفاده در منزل  درست کنند و  فیلم و تصاویر آثار را از سوم الی ۱۳ تیرماه به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.
اجرای نمایش عروسکی/ مسابقه کتابخوانی
درافشانی اضافه کرد: برگزاری نمایش عروسکی «شکوفه بهشتی» و برگزاری مسابقه کتابخوانی «چشمه سار محبت» از دیگر برنامه هایی است که همزمان  با  دهه کرامت برگزار می شود.
برگزاری مسابقه پخت زیباترین کیک با عنوان بانوی کرامت 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: همچنین برگزاری مسابقه پخت زیباترین کیک با عنوان بانوی کرامت برای این دهه پیش بینی شده است که مطمئنا موجب ایجاد فضایی مفرح و شاد در میان خانواده خواهد شد.
او افزود: برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع رفتار شناسی دختران با عنوان "حریم ریحانه"  همراه با با رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری است  که به منظور ارتقای سطح دانش نسل جوان برنامه ریزی شده است.
مسابقه داستان صوتی«رافت کریمانه»
درافشانی ادامه داد: همچنین مسابقه داستان صوتی زندگی نامه حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)  با عنوان «رافت کریمانه» در دهه کرامت برگزار خواهد شد که علاقمندان می توانند داستان های صوتی خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.
دل نوشته های من  و مادرم
او افزود: یکی از برنامه های جذاب دهه کرامت،مسابقه دل نوشته های من و مادرم است که علاقمندان می توانند آثار خود را در قالب  شعر، متن ادبی، اثر خوشنویسی و دکلمه با محوریت دهه کرامت  در فضای مجازی به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.
درافشانی در ادامه به برنامه های مشارکتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: از جمله این برنامه می توان به برگزاری مسابقه مکاتبه ای« زلال مثل معصومه(س)»، مسابقه عکس زیباترین عکس ها از دختران محجبه شهر قزوین با عنوان« دُر صدف »، مشارکت با مساجد و هیأت های مذهبی در برگزاری ویژه برنامه های میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت و مشارکت ویژه با هیأت شمس الشموس در برگزاری جشن های دهه کرامت اشاره کرد.
این مقام مسئول از دیگر برنامه های مشارکتی سازمان در دهه کرامت به اجرای طرح «گوهر رحمت» اشاره کرد  و گفت: در قالب این طرح شاخه گلی به همراه فلش کارت به دختران در معابر پرتردد شهر قزوین همزمان با شب میلاد حضرت معصومه (س) اهدا می شود.

48

کد خبر 1402206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =