شکایت پرسپولیس از مالک یک باشگاه خصوصی

سایت پرسپولیس نوشت: معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که این باشگاه از مالک یک باشگاه خصوصی که اظهاراتی علیه این تیم انجام داده بود، شکایت کرده است.

مهدی خواجه‌وند درباره واکنش این باشگاه به تهمت‌هایی که اخیراً به پرسپولیس و قهرمانی‌هایش زده شده است، اظهار داشت: مصاحبه‌ای از طرف مالک یک باشگاه انجام و مسائلی مطرح شده است که بخشی از آن اتهام‌زنی به ارکان فدراسیون فوتبال از جمله سازمان لیگ و مجریان فوتبال کشور بوده و حتماً از مصادیق نشر اکاذیب است. قسمتی از این توهین و افتراها هم به باشگاه پرسپولیس برمی‌گشت که باشگاه حق و تکلیف قانونی خود می‌داند به این موضوع ورود کرده و حقوق خود را پیگیری کند.

وی ادامه داد: به همین خاطر شکایتی از آن شخص تنظیم و ثبت شده که انتظار داریم به بهترین شکل ممکن به آن رسیدگی شود تا حداقل دوباره شاهد تکرار این موارد نباشیم. این تهمت‌ها مصداق تشویش اذهان عمومی بوده و انتظار ما این است که برخورد محکمی شود.

خواجه‌وند درباره اینکه پیش از این هم اتهام‌های این‌چنینی به پرسپولیس زده شده بود، گفت: بله پیش از این هم موارد زیادی بود که از سوی بعضی افراد و باشگاه‌ها به پرسپولیس تهمت زده شد، اما باید برخورد قاطعانه‌ای مقابل این افراد صورت بگیرد، تا مجدداً این حرف‌ها و تهمت‌ها مطرح نشود.

مدیر حقوقی باشگاه همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده برانکو بیان کرد: در این پرونده همان‌طور که پیش از این هم اعلام کرده‌ایم، ما دو نگاه داریم. یکی بحث تکلیف حقوقی ماست که بر عهده بنده است و باید موارد حقوقی را انجام بدهم و بحث دیگر نگاه مدیریت باشگاه است که به دنبال امکان مصالحه و مذاکره با برانکو هستیم. در این پرونده در ابتدا مبلغی از طرف آقای برانکو مطالبه شد. بخش حقوقی باشگاه دفاعیه خود را ارسال کرد و اتفاقاً در حکم صادره، فیفا قسمتی از دفاعیه باشگاه را قبول کرد و در حکم نهایی، مبلغی که باید پرداخت کنیم از مبلغ اولیه مورد مطالبه آقای برانکو خیلی کمتر بود. تا همینجا هم اقدام حقوقی مناسبی صورت گرفته بود.

وی ادامه داد: صرف‌نظر از این ما همیشه اعلام کردیم که مشتاق به مصالحه و مذاکره با آقای برانکو هستیم. حتی یک بار خود من و مسئول امور مالی باشگاه به کرواسی رفتیم، ولی آنجا در مذاکرات توافق حاصل نشد. با این حال باب مذاکره را نبستیم. بعد از اینکه حکم آمد هم به دادگاه عالی ورزش اعتراض کردیم که باید این اتفاق می‌افتاد. درباره هزینه‌هایی که برای این پرونده مطرح می‌شود هم تا به امروز فقط هزار فرانک سوئیس پرداخت کرده‌ایم و هنوز وارد مرحله بعدی نشده‌ایم. اخطار بعدی است که به ما اعلام می‌کند چه هزینه جدیدی باید پرداخت شود که همزمان مذاکراتی را با وکیلش شروع کردیم. در مذاکره همان‌طور که از نامش مشخص است دو طرف با توجه به شرایط خود پیشنهاداتی می‌دهند که ممکن است قبول نشود، دوباره پیشنهاد می‌دهند و آن‌قدر پیش می‌روند تا به یک حد وسط و توافق برسند. در این پرونده هم ما معتقدیم که همچنان شانس مذاکره و مصالحه با آقای برانکو وجود دارد. حتماً پیشنهادات می‌تواند تعدیل شود تا دو طرف به یک نقطه مشترک برسند، ولی از طرف ما چیزی بسته نشده است.

خواجه‌وند ادامه داد: برانکو با افتخاراتی که برای پرسپولیس کسب کرد جزو تاریخ باشگاه شده و جایگاه خاصی بین هواداران دارد. اعتقاد من این است که باید در زمان بهتری با ایشان مصالحه صورت می‌گرفت، ولی این کار انجام نشد و منجر به طرح دعوا در فیفا شد. وقتی این شکایت در فیفا مطرح شد باشگاه نمی‌توانست دعوا را رها کند و همان مبلغ مورد مطالبه را عیناً پرداخت کند. باید هم پرونده را مدیریت می‌کرد و هم از طرف دیگر به دنبال مصالحه با برانکو می‌رفت. وقتی طرح دعوا می‌شود به همان میزان مذاکره هم سخت‌تر می‌شود. با این حال تلاش ما بر این است که بالاخره به یک نقطه مشترک با آقای برانکو برسیم.

مدیر حقوقی باشگاه درباره این انتقاد که چرا باشگاه پرسپولیس هزینه بردن پرونده به CAS را متقبل شده است، یادآور شد: آیا باید پرونده را رها می‌کردیم یا نه. باید همزمان پرونده را مدیریت می‌کردیم و مذاکره هم دنبال می‌شد. همان‌طور که گفتم تاکنون برای این پرونده هزار فرانک هزینه شده و هنوز شانس صلح با آقای برانکو را داریم و درباره مراحل بعدی پرونده می‌توانیم بعداً صحبت کنیم.

او درباره سایر پرونده‌های باشگاه در کمیته انضباطی فیفا هم خاطر نشان کرد: متأسفانه ما در حال حاضر پرونده‌های بین‌المللی زیادی داریم. اکثراً پرونده‌هایی هستند که در زمان خودشان به درستی مدیریت نشده‌اند. مثلاً پرونده آقای نیلسون. سه بار با ایشان مصالحه شده و باشگاه قبول کرده است که مبلغ مورد توافق را پرداخت کند، اما پرداخت نشد و به زمان مدیریت جدید کشیده شد که ما آن را پرداخت کردیم. در مورد آقای گابریل هم همین‌طور. با بازیکن مذاکره و از او تخفیف هم گرفته شد، ولی باز هم در آن زمان پول به ایشان پرداخت نشده است. پرونده سرتن چوک هم وضعیت مشابهی داشت. باشگاه توافق کرده بوده که مبلغی به ایشان پرداخت شود، اما باز هم نشده و اینها در زمان ما پرداخت شد.

خواجه‌وند گفت: بودیمیر هم طبق قراردادی که داشته مبلغ قابل توجهی از باشگاه طلب داشته است، صرف‌نظر از اینکه ارزش واقعی این بازیکن چقدر بوده است. ما این پرونده را هم مدیریت کردیم و اجازه ندادیم تا امروز در کمیته انضباطی فیفا مشکلی برای باشگاه به وجود بیاورد، با این حال منتظر رأی نهایی هستیم.

256 251

کد خبر 1402222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  55 36
  اونقدر شکایت کنین شکایت تا...
  • ارتش سرخ IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   53 42
   اونیکه میتونست شکایت کنه وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتباله. اینکه پرسپولیسا این مصاحبهدها رو به خودشون بگیرن و شکایت کنن یعنی خودشون دارن به حرفای زنوزی صحه میزارن.
  • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   45 53
   بهتر بود اینجوری تیتر میزدین شکایت تیم فدراسیون (دولتی) از مالک باشگاه خصوصی
  • پاشا IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   52 50
   یاشاسین زنوزی
 • فوتبال پاک IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  60 24
  اون آقا از فساد در فوتبال و ... حرف زده و اسم تیم خاصی رو هم نیاورده. در عجبم شما چرا عکس العمل نشون دادین؟!!!!
  • پیمان IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   47 11
   دقیقا
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  71 38
  لنگی بازی در نیارین دیگه
  • ساشا IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   35 49
   برو کیسه کش فکر بازی با فولاد و حداقل گرفتن سهمیه باش. تو رو چه به نظر دادن درمورد بزرگان
 • آتوسا IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  76 25
  چرا بین ١٨تیم لیگ این حرفا فقط به پرسپولیسیا زور اومده؟!
  • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   26 13
   چون فقط شامل اونا میشه و بس
 • همیشه آبی IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  51 31
  عجیب نیست فدراسیون و پرسپولیس متقابلا هوای همو دارن؟! زنوزی در مقابل فدراسیون موضع گرفته اونوقت پرسپولیسیا شاکی شدن
 • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  57 19
  وقتی پرسپولیسیا با همکاری و لابی و فشار فدراسیون گلمحمدی رو از شهر خودرو گرفتن خیلی چیزا مشخص شد. الانم این عکس العمل شون درمقابل مصاحبه زنوزی اجتناب ناپذیره
 • پوکر قهرمانی IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  27 8
  همون اول باید شکایت میکردن نه الان که همه نظرات نسبت به قهرمانیهای پی در پی ما در جامعه ورزش منفی جلوه داده شده است.
  • رها IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   61 3
   وجه تون خدشه دار شد الان؟!
 • پوکر قهرمانی IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  19 5
  همون اول باید شکایت میکردن نه الان که همه نظرات نسبت به قهرمانیهای پی در پی ما در جامعه ورزش منفی جلوه داده شده است.
 • IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  50 3
  نوشتین : مصاحبه‌ای از طرف مالک یک باشگاه انجام و مسائلی مطرح شده است که بخشی از آن اتهام‌زنی به ارکان فدراسیون فوتبال از جمله سازمان لیگ و مجریان فوتبال کشور بوده و حتماً از مصادیق نشر اکاذیب است. خوب شما این وسط چیکاره هستین؟!
 • پارسا IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  95 8
  توی هیچ کجای مصاحبه شون نامی از پرسپولیس نیاورده. حالا اگه پرسپولیسی ها فکر میکنن کدهایی که آقای زنوزی داده به اونا مرتبط هست من دیگه چیزی نمیگم.
  • سها IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   31 11
   همونجا که گفت تیم قرمز پوش منظورش بایرن - منچستر - رم و یا لیورپول که نبود. منظورش همون پیروزیه دقیقا
 • فولاد خوزستان IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  38 22
  بالاخره یک نفر پیدا شد که حرف دل همه رو بگه. آقای زنوزی ماندگار شد توی فوتبال با این دادخواهی
 • بابا مسعود IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  42 4
  حتما پیگیری کنین تا آخرررررر
  • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   17 4
   باباااااا مسعووووود خخخخخ
 • ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
  36 17
  این آقای سرمایه دار و امثالهم (از جمله عابر بانک سابق یک باشگاه معروف تهرانی) نیامده اند باشگاه داری کنند و به فوتبال این مملکت خدمت نمایند بلکه آمده اند در افکار و انظار عمومی علاقه مندان به فوتبال خودشان را نشان بدهند و مشهور کنند و از این طریق اسپانسر تبلیغاتی برای شرکتهای زیرمجموعه خود شوند! این آقا با این همه خرج و مخارج هنگفت از جمله خریدن بازیکنان لژیونر ایرانی و به خدمت گرفتن کادر فنی خارجی گران قیمت که در دو باشگاهش کرده توقع داشته قهرمان لیگ برتر شود!!! زهی خیال باطل! اگر قرار بود هر کسی با ریخت و پاش بدون حساب پول داخلی و ارز خارجی قهرمانی به دست بیاورد الآن به جای استعداد و شایستگی باید پول حرف اول را می زد!
  • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   23 3
   شما هم اومدین داستان تعریف میکنین ...
  • احسان IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   16 4
   خوب بود به این موضوع هم اشاره میکردی آقای زنوزی و امثالهم از جیب خودش هزینه میکنن نه از بیت المال و حق صغیر و کبیر
  • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
   12 5
   زنوزی پول داره. قدرت داره. می تونه. شما چی؟! چرا هر کس اومد پرسپولیس بدهی بالا آورد و رفت؟!!! منصف باش
 • تراختور IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  16 1
  ازقدیم گفتن حرفو بنداز زمین صاحابش برمیداره حالا صاحب حرف زورش میاد