مدیرکل بنیاد مسکن همدان: ۸۰۰ میلیاردتومان برای بازسازی خانه های آسیب دیده از سیل در نهاوند اختصاص یافت

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان گفت: گردش مالی ساخت و سازهای مسکن شهری و روستایی تخریب شده از سیل در نهاوند طی سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرآنلاین از نهاوند ؛ حسن ظفری در جلسه شورای مسکن شهرستان نهاوند گفت: از مجموع  ۸۰۰ میلیارد تومان گردش مالی در ساخت و ساز مسکن در شهرستان نهاوند، مبلغ ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات بخش دولتی و مابقی آورده متقاضیان بوده است.

وی با اعلام اینکه بخش عمده این اعتبارات در شهرستان نهاوند به منظور تهیه مصالح مورد نیاز هزینه شده است، افزود: ساخت و سازهای جدید منجر به ایجاد اشتغال در سطح شهرستان نهاوند شده است.

ظفری با یادآوری اینکه در سیل فروردین ماه سال گذشته  خسارات عمده‌ای به منازل شهری و روستایی وارد و بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ مسکن شهری و روستایی آسیب دیده است، خاطرنشان کرد: قبل از شروع مراحل بازسازی و تعمیر منازل آسیب‌دیده، ۱۲ هزار بازدید از سوی کارشناسان مربوطه صورت گرفت تا خسارت‌ها دقیقا ارزیابی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان اظهار داشت: پس از بازدیدهای صورت گرفته ۲ هزار و ۶۱۹ واحد احداثی، یک هزار و ۶۴۹ واحد تعمیری و یک‌هزار و ۷۶ واحد معیشتی شناسایی و بازسازی و احداث آنها آغاز شده است.

وی افزود: برای احداث این واحدها مبلغ ۴۰ میلیون تومان به هر متقاضی وام و ۱۵ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به ساخت واحدهای آسیب‌دیده پرداخت شد.

مراد ناصری فرماندار نهاوند نیز با بیان اینکه سالی که پشت سر گذاشتیم سال سختی بود، افزود: بحران سال ۹۸ به خوبی مدیریت و به فرصت تبدیل شد.

وی با بیان اینکه در این بحران تمام ظرفیت‌ها و بانک‌ها در کنار بنیاد مسکن شهرستان نهاوند قرار گرفتند، گفت:
ساخت ۴ هزار واحد مسکونی با حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار در شهرستان نهاوند اجرایی شده است.

46

کد خبر 1402384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =