توجه ویژه وزارت بهداشت در رفع موانع توسعه و زیر ساخت های درمانی در لرستان /تخصیص اعتبار ویژه برای بهداشت و سلامت استان

نماینده مردم شهرستان های دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواستار رفع تاریخی مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان شد .

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «یحیی ابراهیمی»  در این دیدار ضمن تقدیر از توجه ویژه دکتر نمکی به لرستان  و بویژه بیمارستان های  ۹۶ تختخوابی نور آباد و ۶۴تخت خوابی الشتر گفت: مشکلات و موانع توسعه بهداشت و سلامت استان لرستان، کمبود تجهیزات درمانی، لزوم ایجاد بخش های جدید در مراکز درمانی جدید، تامین نیروی انسانی، تکمیل و تجهیز بیمارستانهای سلسه ، دلفان ودیگر نقاط و شهرستانهای استان  خواسته های مورد تاکید است. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت :شهرستان های سلسله و دلفان با توجه به جمعیت بالا  فاقد تجهیزات درمانی اولیه و زیر ساخت های کافی استاندارد بوده و دو بیمارستان ابن سینای دلفان با ۹۶تخت و جمعیتی ۱۶۰هزار نفری فرسنگ ها با شاخص های بهداشتی و درمانی استاندارد ونورم کشوری فاصله دارد و نیاز مبرم این بیمارستان به تهیه دارو تجهیزات پزشکی از نان شب هم برای مردم این شهرستان واجب تر است .

وی افزود :در شهرستان سلسله هم با توجه به اینکه این شهرستان در شیوع بیماری کرونا در مرکز کانون هدف و وضعیت قرمز این ویروس در استان بود می طلبید مسئولان به این شهرستان نگاه ویژه داشته باشند .

وی با اشاره به ۶۴تخت مصوب در پروانه بهره برداری بیمارستان شهرستان الشتر و پاسخگو نبودن این بیمارستان خواستار افزایش ۱۵۰تخت و راه اندازی و تجهیز بخش های مختلف بیمارستان از جمله مراقبت های ویژه اتاق عمل بیمارستان ودرمانگاه جهت خرید  تجهیزات پزشکی برای این شهرستان شد .

وی تصریح کرد: بعد مسافت سلسله و دلفان  تا مراکز درمانی مجهز، وسعت این شهرستان ها  و قرار گرفتن آن در مرکز تردد استان های غربی کشور، سلسله و دلفان  را در شرایط ویژه ای قرار داده است که می طلبد تا این دو شهر محروم ولی مستعد قطب درمانی منطقه مورد عنایت وزارت بهداشت و درمان باشد.

ابراهیمی از درخواست اعتبار مجدد جهت تجهیز بیمارستان های حوزه انتخابیه خود و دیگر نقاط استان  و موافقت وزیر بهداشت خبر داد و گفت: پس از تامین اعتبار برای تکمیل و تجهیز بیمارستان های ابن سینای دلفان،  امام خمینی سلسله ،شهدای عشایر خرم آباد،امام خمینی کوهدشت ،شهدای هفتم تیر دورود،شهید ولیان الیگودرزامام خمینی پلدختر، امام علی  ازنا وامام خمینی دوره نیاز شدید این مراکز درمانی  به تجهیزات پزشکی  و نیروی انسانی در حوزه پرستاری محسوس است که امیدواریم وزیر محترم بهداشت در این مهم نیز توجه و عنایت ویژه نمایند.

 نماینده مردم دلفان و سلسله  گفت : اعتبار کمک هزینه دارویی به بیماران صعب العلاج و بی بضاعت استان،تامین دستگاه آنژو گرافی دوم و یک دستگاه سی تی آنزیو در بیمارستان شهید مدنی خرم آباد ،درخواست احداث مرکز درمان سوانح سوختگی BICUدر استان ،تامین منابع مالی بابت خرید دارو ، اختصاص۵۵میلیارد ریال به شبکه فاضلاب پردیس کمالوند از جمله مطالبات بودند.

وی اظهار کرد: ایجاد رشته دستیاری زنان ،روانپزشکی ،ارولوژی و عفونی در استن ،درخواست مجوز PHDپرستاری در خرم آباد ،درخواست راه اندازی رشته دکتری تخصصی علوم تشریحی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان و تجهیز و راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک داشگاه علوم پزشکی لرستان و مجوز پرداخت و کمک هزینه تجهیزات دارویی مبارزه با بیماری کرونا در استان ،تعیین تکلیف پروژه بیمارستان آموزشی جایگزین شهدای عشایر ،راه اندازی مرکز قلب دانشگاه علوم پزشکی استان و تهیه تجهیزات مورد نظر آن و تامین لیست تجهیزات پزشکی سرمایه ای مورد نیاز بیمارستان های استان مهمترین مطالبه ما از وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی در دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت بود .

گفتنی است، تا کنون نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اعتبارات قابل توجه ای  برای بیمارستان های استان  پیگیری و جذب نموده و مراکز درمانی و بهداشتی استان  ضمن تجهیز به دستگاه های تخصصی از حضور پزشکان متخصص بهره مند شده است که دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز در خصوص تامین اعتبار برای بیمارستان های سلسله و دلفان  و دیگر شهرستان های استان و نیز تامین نیروی انسانی به معاونین مربوطه دستور لازم صادر کرد.

۴۶

کد خبر 1402409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =