آرای حاشیه‌ساز داوران در شب هجدهم «عصر جدید»

خراسان نوشت: یک شنبه‌ شب در قسمت ۱۸ مسابقه «عصر جدید»، شاهد دو اتفاق بودیم که از سوی مخاطبان این مسابقه، مورد انتقادات فراوانی قرار گرفته و واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است.

یکی از این اتفاقات، برخورد تند رویا نونهالی با یکی از شرکت‌کننده‌های جوان «عصر جدید» است و مسئله دیگر مربوط به داوری و قضاوت داوران درباره یکی از شرکت‌کننده‌هاست. ماجرای این دو اتفاق چه بود و چرا واکنش‌های مخاطبان را برانگیخت؟

خشم رویا نونهالی

در این برنامه هلیا رضوی به عنوان آخرین شرکت‌کننده، به عنوان استعداد بازیگری به روی صحنه آمد. در پایان اجرای این شرکت‌کننده، رویا نونهالی اولین داوری بود که به او رأی سفید داد. پس از این داور، سیدبشیر حسینی به او رأی سفید داد و آریا عظیمی‌نژاد و امین حیایی رأی قرمز. رویا نونهالی در دفاع از رأی خود، به نکته مثبتی در اجرای او اشاره کرد، اما وقتی این شرکت‌کننده نظر کلی‌اش نسبت به قضاوت داوران را اعلام کرد و گفت که خوب اجرا نکرده و رای‌های قرمز به حق بوده، تصمیم گرفت رأیش را تغییر دهد؛ به نظر می‌رسید نونهالی احساس کرد که رأی او زیر سوال رفته و این شرکت‌کننده قدر رأی سفید او را ندانسته است.

هرچند که این داور در انتها رای خود را سفید باقی گذاشت، اما توضیح داد که ادب حکم می‌کرده که شرکت‌کننده «عصر جدید»، نگوید اجرایش بد بوده است! بسیاری از کاربران، نوع برخورد نونهالی با هلیا رضوی را نادرست دانسته‌اند.

واکنش تند رویا نونهالی راجع به اظهارنظر این شرکت‌کننده نه تنها مخاطبان را متعجب کرد، بلکه داوران و این شرکت‌کننده را نیز غافلگیر کرد.

ابهام در داوری داوران

یکی دیگر از مسائلی که در قسمت ۱۸ «عصر جدید» سروصدا به پا کرده، قضاوت داوران درباره محمدباقر صفری‌مقدم است. این شرکت‌کننده روی صحنه آمد تا طی یک دقیقه، تعداد زیادی گردو را به وسیله سر خود بشکند و ۲ رأی قرمز و ۲ رأی سفید نتیجه این اجرا بود.

رویا نونهالی و آریا عظیمی‌نژاد در دفاع از رای قرمز خود ضمن اشاره به ایرادهای اجرای او، سوالی را درباره این که آیا اصلا این حرکت «استعداد» است، مطرح کردند. حتی بشیر حسینی که رای مثبت به این اجرا داده بود، توضیح داد که توانایی این شرکت‌کننده در مسیر اشتباهی به کار گرفته شده و با کلیت اجرای او مخالف بود! احسان علیخانی هم به عنوان کسی که در مرحله راستی‌آزمایی، مجوز ورود او به مسابقه را داده بود، توضیح داد که هدفش چه بوده و با آرای قرمز داوران موافق بود.

در نهایت رای داوران به رای تماشاگران در سالن گذاشته شد و تعداد بیشتر آرای قرمز، این شرکت‌کننده را از مسابقه حذف کرد. حذف این اجرا و بحث درباره این که آیا توانایی او استعداد است یا خیر، باعث شد که مخاطبان اجرای این شرکت‌کننده را با موارد مشابه او مانند یونس مسعودی که وسایل سنگین را با دندان خود در حالت تعادل نگه می‌داشت و حسن چوپان که با ریش‌های بلند خود می‌توانست یک انسان را بلند کند، مقایسه کنند. مخاطبان با مقایسه این سه اجرا، سوالی درباره تناقض در قضاوت داوران مطرح کرده‌اند و نوشته‌اند آن دو اجرا که تفاوت چندانی با اجرای محمدباقر صفری نداشتند نیز نباید چهار رای سفید از داوران می‌گرفتند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1402420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
  15 4
  داوران پول مفت میگیرند وناز میکنند نونهلی بدم میاد اسمتو بنویسم چرا به اون دختر گیر دادی ؟خوردش کردی؟ خودتو زیر سوال بردی !!!!قصد دعوا داشتی
 • سید IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
  0 0
  بنام خدا همه شما رو قسم میدم یه جوری این انتقاد رو به احسان علیخانی و داوران عصرجدید برسونید من برای دفاع از حق این پیام رو میذارم سؤال چطوره بلند کردن یک نفر با ریش خیلی هنره و چراغ سفید داره ولی شکوندن گردو و سنگ باسر هنر نیست بلکه انحرافه آیا این عدالت و انصافه؟
 • IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
  0 0
  خداییش اون جوان رو خرد وخمیر کردن وخودشان مستقیم این پسر را هول دادن به سقوط اجتماعی.بهتر بود بالا میامد و می گذاشتن مردم رای بدن.من اصلا موافق عصر جدید نیستم خیلی وقتا با جفتک میرن رو استعداد این جوانها. مگه خودتون چه استعدای دارین؟بهتره اول برخورد اجتماعی تون رو درست کنید بعد پز بدین که داور هستید.بنظرم اصلا شما ها در حد حتی نظر نیستین چه برسه داوری!!!!؟
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
  0 0
  حق این جوان رو خوردید خدا ازتون نگذره