چرا بقایی خارج از زندان بود و تصادف کرد؟ /رگ قلب و مغز معاون احمدی نژاد پاره شد

برنا نوشت: وکیل‌مدافع حمید بقایی در خصوص مدت مرخصی استعلاجی بقایی گفت: هفته بعد و یا دو هفته دیگر به زندان برمی‌گردد که البته بستگی به نظر کمیسیون پزشکی دارد.

 در واکنش به انتشار خبر تصادف «حمید بقایی»، معاون احمدی‌نژاد در جاده‌های کردستان، این سوال مطرح می‌شود فردی که به علت پرونده های مالی، محکوم به حبس است، به چه علت خارج از زندان بوده و سر از جاده‌های غرب کشور درآورده است؟

«مهران عبدالله‌پور»، وکیل بقایی، در پاسخ به این پرسش گفت: طبق بخشنامه‌ رئیسی، بسیاری از زندانی‌ها بیرون آمدند که وضعیت آنها بسیار بهتر از بقایی بود. در واقع بقایی به دلیل مرخصی استعلاجی بیرون است و بیماری‌های متعددی دارد که هنوز هم تحت درمان است. براساس گواهی‎های پزشکی و مرخصی استعلاجی بیرون از زندان به سر می‌برد.

این وکیل دادگستری ادامه داد: بقایی بعد از سکته دچار بیماری‌های متعددی شده است، رگ قلب و مغز او پاره شده، علاوه بر اینها بیماری داخلی و عصبی دارد و براساس گواهی پزشکی بیرون از زندان است.

عبدالله‌پور در خصوص مدت مرخصی استعلاجی بقایی خاطرنشان کرد: هفته بعد و یا دو هفته بعد به زندان برمی‌گردد که البته بستگی به نظر کمیسیون پزشکی دارد.

وکیل بقایی در رابطه با وضعیت جسمی بقایی بعد از تصادف اخیر اظهار کرد: حال عمومی بقایی خوب است، کوفتگی‌های شدید دارد اما دچار جراحت نشده، همچنین بیماری‌های قبلی وی با توجه به این تصادف تشدید شده است.

عبدالله‌پور در پاسخ به این پرسش که علاوه بر موارد مالی جرم سیاسی هم در پرونده او وجود دارد؟ یادآور شد: خیر، بقایی به جرم پرونده‌های مالی محکوم به حبس شده است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1402472

برچسب‌ها