افزایش ۲برابری بهره‌مندی صاحبان مشاغل آذربایجان‌غربی از تسهیلات مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: امکان بهره مندی صاحبان مشاغل از تسهیلات ناشی از تبصره ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم در خصوص مالیات مقطوع در سال جاری ، ۲ برابر سال گذشته است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی حسن کوماسی در دیدار با رئیس اتاق اصناف ارومیه که به مناسبت روزملی اصناف صورت گرفت گفت: با مصوبه سران قوا،صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال ۱۳۹۸، حداکثر ۶۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم یعنی به میزان ۱۹ میلیارد ریال باشد، می توانند از تسهیلات مالیات مقطوع استفاده نمایند. 
وی افزود: این میزان بیش از دو برابر سقف تعیین شده در سال گذشته است و عملا  امسال مؤدیان بیشتری می توانند از این امکان سازمان مالیاتی برای قطعی سازی سریع، به صرفه و آسان پرونده های مالیاتی خود بهره ببرند. 
مدیرکل دستگاه مالیاتی استان در ادامه اظهار داشت: یکی از شروط استفاده از مزایای مالیات مقطوع سال ۱۳۹۸، قطعیت مالیات عملکرد سال ۱۳۹۷ است، از این رو بهتر است مؤدیان مالیاتی در فرصتی که به خاطر تمدید دو ماهه مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ تا پایان مرداد ماه در اختیار دارند، به تدریج نسبت به قطعی سازی مالیات عملکرد سال ۱۳۹۷ خود اقدام کنند.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال پرونده مالیاتی ۹۰ درصد از صاحبان مشاغل استان با استفاده از توافق مالیاتی به سرعت قطعی شود.
کوماسی با بیان اینکه این تصمیم سران قوا برای کاهش تردد مؤدیان به ادارات مالیاتی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کمک به مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا  گرفته شده است گفت: قطعی سازی بخش اعظم پرونده های مالیاتی مشاغل با استفاده از توافق مالیاتی، باعث می شود ادارات مالیاتی برای جلوگیری از فرار مالیاتی و رسیدگی به فعالیت های زیرزمینی و اختفای فعالیت های اقتصادی زمان لازم را داشته باشند.

48

کد خبر 1402569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =