در میکسدزون تاریخی بازی ایران و پرتغال چه حرف‌هایی گفته شد؟/جدول

دو سال پیش در چنین روزی تیم‌ملی فوتبال ایران با تساوی مقابل پرتغال به شکل آبرومندانه‌ای از جام‌جهانی 2018 روسیه حذف شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دو سال پیش درست در چنین روزی حال و هوای مردم ایران حال و هوای عجیبی بود. همه با فکر شکست پرتغال و صعود به دور بعدی جام‌جهانی 2018 روسیه از خواب پا شده بودند؛ اتفاقی که اصلا هم دور از دسترس نبود. امروز سالروز تساوی 1-1 ایران و پرتغال در جام‌جهانی 2018 روسیه‌ست. تساوی که باعث شد شاگردان کارلوس کی‌روش به شکل آبرومندانه‌ای با جام‌جهانی 2018 خداحافظی کنند. این بازی برای فوتبال ایران پر بود از صحنه‌های خاطره‌انگیز. از صحنه پنالتی گرفته شده رونالدو توسط بیرانوند تا ضربه ثانیه آخر مهدی طارمی و حسرت ما برای نچسبیدن توپ طارمی به تور.

بعد از این مسابقه اما صحبت‌هایی از طرف مربیان و بازیکنان دو تیم مطرح شد که دوباره خواندن آنها بعد از دو سال درست در سالروز این بازی شاید خالی از لطف نباشد!

بیشتر بخوانید: واکنش اینستاگرام فیفا به حذف تیم‌ملی ایران

1 کارلوس کی‌روش (سرمربی ایران) این بازی فوتبالی بود که ما به آن افتخار می‌کنیم. ما به جام جهانی شخصیت دادیم. پرتغال کشور خودم است و نمی‌خواهم جنگی علیه من در بگیرد. البته من به اینکه یک ملت علیه یک نفر باشند عادت کردم. من خیلی احساس غرور می‌کنم. یک سری استادیوم‌ها بودند که فضای خالی داشتند اما طرفداران ایرانی آمدند و این فضاها را پر کردند. 
2 سانتوس (سرمربی پرتغال) ما رقیبی قوی‌ داشتیم و به کی‌روش بابت تیم قدرتمندی که داشت تبریک می‌گویم. به کی‌روش بابت ارائه چنین کیفیتی از تیمش تبریک می‌گویم. ابتدا بازی در اختیار ما بود و ایران مشکلاتی را بابت کنترل تیم ما داشت. 
3 علیرضا بیرانوند

اگر پنالتی گرفتن من باعث صعود تیم می‌شد خیلی خوشحال بودم اما الان اصلا حسی ندارم. جام‌جهانی باید به تیم ایران افتخار کند که اینطور جنگید. به خودم افتخار می‌کنم که در این تیم هستم و افتخار می‌کنم شاگرد آقای کی‌روش هستم و یکی از آروزهای من این است که این تیم یک روزی از گروه صعود کند.

4 کریم انصاری‌فرد  امروز می‌توانست روز تاریخی ورزش کشورمان باشدواقعا حیف شد. می‌دانم ممکن است مردم الان یک مقدار از مهدی طارمی دلخور باشند ولی من خودم به شخصه می‌گویم افتخار این را دارم کنار مهدی طارمی و بقیه بچه ها بازی می‌کنم. یادمان نرود که مهدی طارمی همان کسی است که گل صعود ما به جام‌جهانی را زد. 
5 مهدی طارمی

ناراحت بودم. هنوز هم آرام نشده‌ام. در رختکن و بعد از آن در اتوبوس هم کلی اشک ریختم... نمی‌دانم با چه زبانی از مردم ایران عذرخواهی کنم. حیف شد، خیلی هم حیف شد!

6 مرتضی پورعلی‌گنجی ما مستحق اینکه اینگونه حذف شویم نبودیم و فکر می‌کنم داور یک مقدار در آن صحنه با رونالدو مدارا کرد. همه مردم دنیا دیدند که آنجا باید اخراج می‌شد. شما دیدید که ما چقدر تلاش کردیم و دویدیم. قطعا اگر این اتفاقات در زمین نمی افتاد و داور عصبی‌مان نمی‌کرد می‌توانستیم خیلی موفق‌تر باشیم.
7 علیرضا جهانبخش  این نتیجه و نرفتن به مرحله بعدی یک ناامیدی بزرگ برای ما بود، چرا که همه چیز را برای پیروزی در خودمان می‌دیدیم.
8 کوارشما (گلزن پرتغال) ما هیچ‌وقت درباره کی‌روش حرف نمی‌زدیم ولی حالا که او از ما انتقاد کرده می‌خواهم بدانم چرا باید کارلوس این‌طور علیه تیم ملی کشورش و فوتبال پرتغال و داوری انتقاد کرده. دقیقا به چه چیزی انتقاد می‌کرد؟ این را نمی‌توانیم درک کنیم که چرا او با این ادبیات علیه تیم ملی کشورش حرف می‌زند.

251 257

کد خبر 1402676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =