راه اندازی دستگاه تشخیص ویروس کرونا در بیمارستان فوق تخصصی کیش

با همت سازمان منطقه آزاد کیش،حمایت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و مشارکت بخش خصوصی در این منطقه؛ دستگاه تشخیص ویروس کووید ۱۹ در بیمارستان کیش به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی خبرآنلاین در کیش ، آئین بهره برداری از دستگاه تشخیص ویروس کووید ۱۹ با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو کشور و فعالان اقتصادی کیش،صبح سه شنبه ۳ تیر در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش برگزار شد؛ غلامحسین مظفری از کاهش هزینه های دریافتی تست کووید ۱۹  از بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: در شرایط کنونی تمام تلاش سازمان و بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و مراجعه کنندگان به این مجموعه است.

مظفری در ادامه تصریح کرد: در طول سه ماه گذشته بالغ بر هشت میلیارد تومان به منظور اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کووید ۱۹ در سطح این منطقه توسط سازمان منطقه آزاد کیش هزینه شده است.

وی با بیان این که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی به بیماران و مراجعه کنندگان هیچ بودجه ای را از دولت دریافت نمی کند اظهار داشت: این مجموعه تحت مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش به صورت خود گردان اداره می شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص فراهم نمودن زیر ساخت های لازم به منظور اجرای طرح قرنطینه در جزیره کیش افزود: خوشبختانه با مشارکت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی این طرح به مدت ۴ هفته در پیک اول با موفقیت اجرا شد و توانستیم تجهیزات مود نیاز این منطقه را تامین کنیم.

در این مراسم محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو کشور در خصوص تولید واکسن کرونا گفت: خوشبختانه ظرفیت تولید اغلب داروها در داخل کشور فراهم شده است ولی تا کنون واکسنی برای این بیماری تولید نشده و مطالعات بالینی در این زمینه همچنان ادامه دارد؛ اگر نتایج مطالعات بالینی اثبات شود ضمن این که می توانیم نیاز کشور را برطرف کنیم، در این زمینه صادرات هم خواهیم داشت.

شانه ساز گفت: از نظر رفتار چندگانه ویروس؛ فعالیت های تولید واکسن با پیچیدگی های خاصی همراه شده است و بر همین  اساس تولید واکسن ۱۸ تا ۲۴ ماه به طول می انجامد.

وی عنوان کرد: محققین در تلاش هستند تا این زمان را کاهش دهند ولی به خاطر این که تولید واکسن مبتنیبر اطلاعات علمی و راستی آزمایی است، مدت زمان ۱۸ ماه برای آن پیش بینی شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو کشور بر عدم استفاده از آمپول دگزامتازون تاکید کرد و افزود: مصرف خود سرانه این دارو برای بیماران مبتلا به کرونا توصیه نمی شود و آن را بسیار خطرناک می دانیم و پزشکان نیز باید نهایت دقت و حساسیت را در تجویز این دارو در نظر بگیرند.

گفتنی است در مراسم بهره برداری از دستگاه تشخیص کرونا که با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و برخی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو کشور و هیئت همراه، مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان کیش و محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش برگزار شد از تلاش ها و مشارکت های فعالین اقتصادی کیش در راستای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح این منطقه تقدیر و قدردانی شد.

۴۶

کد خبر 1402751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =