صد میلیون دلار در راه بازار/ شمارش معکوس برای کاهش قیمت دلار

با تزریق بیش از صد میلیون دلار ارز به بازار شمارش معکوس برای فروکش التهاب در بازار ارز آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاین، برای دومین روز متوالی بازارساز ورودی سنگین به بازار ارز داشته است. هدف از این اقدام غلبه بر جو روانی موجود در بازار که توسط دلالان ایجاد شده، است.

بر این اساس طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امروز صد میلیون دلار به بازار ارز تزریق می‌شود. این در حالی است که روز گذشته نیز ۵۵ میلیون دلار ارز به بازار تزریق شد اما حجم تقاضا برای خرید به بیش از دو میلیون دلار نرسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد عرضه های سنگین ارز خریدار چندانی در بازار ندارند.

ارز

تا لحظه تنظیم خبر ۶۱ میلیون دلار از این مبلغ برای فروش ثبت سفارش شده است اما تنها برای ۲۳۴ هزار دلار از این مبلغ تقاضای خرید وجود دارد.  حجم ثبت سفارش صورت گرفته برای فروش یورو نیز تا لحظه تنظیم خبر برابر با نیم میلیون یورو بوده است اما کل سفارش خرید به ۳۲ هزار یورو رسیده است.

بازار ارز این روزها با التهاب روبرو شده است اما روند بازگشت نرخ ارز آخرین ساعات روز گذشته در بازار آغاز شد. پیش بینی می‌شود این وضعیت همچنان ادامه داشته باشد.

 همتی، رییس کل بانک مرکزی نیز در سخنان خود طی روزهای اخیر بارها تاکید کرده است که التهاب بازار ارز گذراست و وضعیت به زودی عادی خواهد شد. بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پیش تر به صادرکنندگانی که در بازگرداندن ارزهای صادرات خود اهمال کنند، هشدار داده است.

 بیشتر بخوانید: همتی: مطمئن باشید نوسانات بازار ارز کوتاه مدت است

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1402887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =