هزینه های جانبی بازنشستگان تامین اجتماعی بلاتکلیف ماند

مهر نوشت: رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی گفت: انتظار داریم افزایش مبالغ کمک هزینه های جانبی بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۹۹ در اسرع وقت اعمال و پرداخت شود.

علیر اصغر بیات گفت: جلسه‌ای ۵ ساعته با مدیر عامل و مسئولان سازمان تامین اجتماعی پیرامون موضوع میزان افزایش کمک هزینه های جانبی بازنشستگان و مستمری بگیران داشتیم. بحث و بررسی های متنوعی در خصوص نحوه افزایش آیتم های خواروبار و حق مسکن در مستمری بازنشستگان مطرح شد و از آنجایی که طبق مصوبه شورای عالی کار از آیتم های نقدی و غیر نقدی حق بیمه کسر می شود، لذا به دنبال این هستیم که این موارد بصورت کامل از سوی سازمان تامین اجتماعی به حقوق مستمری بگیران اضافه و به آنها پرداخت شود.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی سراسر کشور در ادامه افزود: این جلسه به نتیجه‌ای نرسید و مقرر شد در جلسه بعدی بصورت مفصل در این زمینه بحث و بررسی انجام و تصمیم نهایی گرفته شود.

بیات همچنین اضافه کرد: در خصوص همسان سازی نیز مباحث کارشناسی بسیار خوبی انجام شد. فاکتورها و سناریوهای مختلفی در این جلسه ارائه شد و تیم کانون عالی نیز نظرات و دغدغه های خود را مطرح کرد که امیدواریم هرچه سریعتر با قول مساعدی که مسئولان داده اند این مطالبه چندین ساله و بحق بازنشستگان و مستمری بگیران اجرایی شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: علیرغم افزایش ۲۶ درصدی حقوق به دلیل افزایش تورم و سبد هزینه های اقشار ضعیف و آسیب پذیر، سال ۹۹ را سال سختی برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که بالغ بر ۶۵ درصد آنها را حداقل بگیران تشکیل می دهند، پیش بینی می کنیم. بنابراین انتظار داریم در سال پایانی دولت و همچنین آغاز به کار مجلس جدید مطالبات بر زمین مانده بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی محقق و اجرایی شوند.

223231
کد خبر 1403163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =