نماینده سازمان ملل: نیمی از معتادان تزریقی در جهان، هپاتیت C دارند

نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در تهران (UNODC)، با بیان اینکه متآمفتامین‌ها و کوکائین در دسترس‌ترین مواد در دنیا هستند، گفت: نیمی از ۱۱ میلیون نفری که در جهان اعتیاد تزریقی دارند، دارای بیماری هپاتیت C هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ الکساندر فدولوف روز پنجشنبه در نشست تخصصی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با نمایندگان سیاسی مقیم و وابستگان نظامی مستقر در تهران افزود: این نشست، فرصت مناسبی برای ‌هم‌اندیشی نمایندگان کشورها است تا شاهد تبادل نظر در خصوص معضل جهانی قاچاق مواد مخدر باشیم.

وی در ادامه پیام دبیرکل سازمان ملل بمناسبت روز جهانی مبارزه با موادمخدر را قرائت کرد و گفت: مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت و مسوولیت همه کشور هاست؛ چرا که کل کشورهای دنیا با آن درگیر هستند.

نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در تهران بیان کرد: بیش از ۳۵ هزار نفر در دنیا دارای اختلالات روانی ناشی از مواد مخدر هستند و تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۸ سوء مصرف موادمخدر داشته‌اند، نسبت به سال گذشته‌ی آن، ۳۰ درصد افزایش داشته‌اند.

فدولوف افزود: متآمفتامین‌ها و کوکائین در دسترس‌ترین مواد در دنیا هستند و نیمی از ۱۱ میلیون نفری که در جهان اعتیاد تزریقی دارند، دارای بیماری هپاتیت C هستند.

وی بیان کرد: مخاطرات و پیامدهای ناشی از مصرف موادمخدر به خاطر فقر و انگ افزایش یافته است و بحران بیماری کووید ۱۹ نیز چالش‌های این حوزه را تشدید کرده و بهداشت را تحت شعاع قرار داده است.

نماینده دفتر UNODC بیان کرد: شعار سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر با عنوان «دانش بیشتر، مراقب بهتر» نشان‌دهنده اهمیتی است که باید به این معضل جهانی داشت تا راهکار متوازنی برای مراقب افراد در دنیا ارایه دهیم.

فدولوف در پایان از ایران برای حمایت از دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل در تهران قدردانی کرد و خواستار همکاری‌های گسترده‌تر بیشتر شد.

47231
کد خبر 1403242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =