روایت قصه تلخ مهاجران در «آکواریوم»

مهر نوشت: تقی علی آبادی با اشاره به آغاز اجرای نمایش «آکواریوم» از ۴ تیرماه در تماشاخانه شانو عنوان کرد در شرایط فعلی ترجیح داده ضررهای مالی را به جان بخرد تا بقیه هنرمندان نیز برای اجرا ترغیب شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تقی علی آبادی کارگردان تئاتر درباره اجرای نمایش «آکواریوم» گفت: این اثر نمایشی به عنوان آغازگر فعالیت‌های تماشاخانه شانو از ۴ تیرماه ساعت ۲۱ به صحنه رفت. نمایش قصه‌ای اجتماعی دارد و مساله مهاجرت را در فضایی سوررئال و مبتنی بر حرکات فرم مورد توجه قرار داده است.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: در این نمایش شاهد روایت مهاجرانی هستیم که هرکدام به دلایل مختلف مثل وضعیت نامناسب مالی، نارضایتی از شرایط جامعه و مسایل دیگر از کشور خود مهاجرت کرده‌اند تا به سرزمین موعودشان برسند که این دنیای ایده آل برای هرکس متفاوت است. این افراد در جریان مهاجرت خود با قاچاق‌بران انسانی روبرو می‌شوند که پولشان را می‌خورند و آنها را وسط دریا رها می‌کنند. در نهایت یک ماهی گیر جنازه آن‌ها را می‌یابد و...

علی آبادی درباره دلایل اجرای نمایش در این برهه زمانی بیان کرد: نمایش «آکواریوم» جزو اجراهای اسفند سال گذشته بود که به دلیل بحران کرونا اجرا نرفت. در حال حاضر نیز من این حق انتخاب را داشتم که زمان دیگری نمایشم را به صحنه ببرم یا حتی از اجرا منصرف شوم و هزینه سالن را پس بگیرم اما به این نتیجه رسیدم در شرایطی که وضعیت مساعدتر شده و همه فعالیت‌ها و مشاغل از سر گرفته شده‌اند چرا تنها هنرمندان باید خانه نشین باشند از همین رو تصمیم گرفتم در این دوران برای اجرای نمایش اقدام کنم.

وی در پایان صحبت‌هایش متذکر شد: درست است که امکان دارد در این شرایط دچار ضرر مالی شوم اما ضررها را به جان می‌خرم تا شاید انگیزه‌ای برای دیگر هنرمندان شود و دیگران هم ترجیح دهند با توجه به مشکلات موجود چراغ تئاتر را مجدداً روشن کنند.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1403448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =