هوای تهران در آستانه ناسالم بودن برای گروه‌های حساس

مهر نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (۶ تیر ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

در حالیکه شاخص آلودگی هوا طی ۲۴ ساعت گذشته به طور میانگین بر روی عدد ۱۰۹ قرار دارد و هوای تهران در اکثر ساعات روز گذشته در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، شاخص ۱۲ ساعت گذشته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران عدد ۹۴ را نشان می دهد که در این وضعیت کیفیت هوای تهران قابل قبول است اما نزدیک به مرز ورود به شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

تهران از ابتدای سال، ۱۵ روز هوای پاک و ۷۵ روز هوای قابل قبول و ۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، پایتخت ۲۵ روز هوای پاک را تجربه کرده بود.

در روزهای اخیر شاهد افزایش آلاینده «ازن» و افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا بوده ایم که پیش بینی می شود امروز نیز این آلاینده افزایش پیدا کند.

عدم وزش باد مؤثر تا پایان روز هفتم تیرماه سبب تداوم این وضعیت خواهد شد.

شاخص آلودگی هوای کمتر یا مساوی ۵۰ به معنای هوای پاک (سبز)، از ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای همه گروه‌ها (قرمز)، ۲۰۰ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش)، ۳۰۰ تا ۵۰۰ خطرناک (قهوه‌ای) تعریف شده است.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1403497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =