آیت الله مصباح یزدی:  حوزه علمیه امروز با حوزه علمیه قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست/ جمهوری اسلامی بهترین نوع حکومت در میان کشورهای اسلامی است

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) معتقد است طلابی باید تربیت شوند که در عین جامعیت در علوم اسلامی، سیاست را نیز بهتر درک کنند.

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)  در دیدار با رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه گفت: پیشرفت‌هایی که در حوزه علمیه صورت گرفته شاخه‌هایی از درخت پربرکتی است که امام خمینی (ره) غرس کردند.

او با بیان اینکه پیشرفت‌های حوزه علمیه در فکر، اخلاص و قیام خالصانه امام خمینی (ره) ریشه دارد، افزود: حوزه علمیه امروز با حوزه علمیه قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بیان کرد: محور اصلی باید پیشرفت روحانیت و تحقق رسالت حوزه باشد.

او هدف از آفرینش انسان در این عالم را آفرینش مخلوقی دانست که به اختیار خود حرکت کند و افزود: سنت‌های الهی این چنین است که اسباب رشد و نزول با یکدیگر فراهم باشد.

آیت الله مصباح یزدی، جمهوری اسلامی را بهترین نوع حکومت میان کشورهای اسلامی دانست و تصریح کرد: این برکت و نعمت به برکت قیام امام خمینی (ره) و یک عمر زندگی مخلصانه ایشان نصیب ما شده است.

او در بیان خصوصیات امام خمینی (ره) افزود: ایشان علاوه بر فهم و بصیرت، اخلاص بسیاری داشت و در هیچ حالی محرکی برای حرکت جز برای رضایت خداوند نداشت.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، امام خمینی (ره) را انسانی جامع از لحاظ علمی دانست و بیان کرد: شناخت جامعه و بصیرت اجتماعی و سیاسی ویژگی دیگر امام است.

او با اشاره به ضرورت توجه طلاب به تهذیب اخلاق افزود: در حوزه باید تلاش کنیم طلابی تربیت شوند که در علوم اسلامی جامعیت داشته باشند و سیاست را بهتر درک کنند.

2727

کد خبر 1403548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =