ربیعی: شهید ‌بهشتی هم مرد قضا بود، هم مرد مناظره /او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود

ربیعی درباره شهید بهشتی نوشت: شهید بهشتی همه تلاش خود را به کار برد تا یک چتر امنِ حقوقی ایجاد کند بر سر میز مناظره، او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود.

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی سخنگوی دولت به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یارانش و همچنین هفته قوه قضائیه در رشته توئیتی با هشتگ‌های بهشتی، کمونیستی و قوه قضائیه نوشت: «هفته ‎قوه قضاییه را به رییس محترم این قوه و همه قضاتی که با شرافت، در عدالتخانه برای آرامش، احساس امنیت و زیست عادلانه انسانها تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم. این هفته با نام شهید بهشتی گره خورده است.» او در ادامه می‌نویسد: «‌درخشش سیمای ‎بهشتی را می‌توان آنجا که زیر تابلوی "فبشر عبادی الذین یستمعون القول" با گروههای ‎کمونیستی ، غیر کمونیستی، منتقدین و مخالفین مناظره می‌کرد به تماشا نشست.»

ربیعی در سومین توئیت از این رشته توئیت می‌نویسد: «در یک جا بهشتی را به عنوان مرد قضا می‌شناسیم که بالاترین فرد ‎قوه قضاییه بود و در یک‌جا به عنوان مرد مناظره که زیر تابلوی آیه مذکور حضور داشت. زیر تابلویی که مزین به آیه "فبشر..." بود یک قلمرو وسیع امن وجود داشت برای طرح مباحث مخالفین.»

او در آخرین توئیت می‌نویسد: « ‌بهشتی هم مرد قضا بود وهم مرد مناظره، گفتگو ومباحثه، اما بیان آزاد عقاید برای او یک سیاست قضایی بود. همه تلاش خود را به کار برد تا یک چتر امنِ حقوقی ایجاد کند بر سر میز مناظره، او تلاش زیادی کرد که حتی رجوی در مناظره حاضر شود. مناظره برای او یک راهبرد برای سلامت و مصونیت جامعه بود.»

27216

کد خبر 1403599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =