اجرای ۳۴ پروژه تفریحی و گردشگری در بام خرم‌آباد

استاندار لرستان از اجرای ۳۴ پروژه در طرح اولیه توسعه مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «سید موسی خادمی» با اشاره به وجود بام بعنوان یکی از ظرفیت ها و استعدادها در استان، افزود: از ۷۰۰ هکتار مساحت این مجموعه ۶۰۰ هکتار آن فضای سبز است و بخش اصلی آن فضای سبز و درختکاری و به طور اخص درختان مثمر از ویژگی‌های مجموعه مورد نظر است.

وی عنوان کرد: به دلیل محدودیت‌هایی که در منابع دولتی داریم و نیازمندی‌هایی که منطقه دارد تا کنون نتوانسته‌ایم سرمایه‌گذاری مناسبی در این زمینه انجام دهیم.

خادمی گفت: از اجرای طرح‌های حامی محیط زیست در این مجموعه استقبال می‌کنیم تا فضای مناسبی برای شهروندان لرستان و سایر استان‌ها فراهم شود.

استاندار لرستان بیان کرد: طرح اولیه آن با ۳۴ پروژه مختلف مطابق با استانداردهای بین‌المللی از جمله ایجاد شهر بازی سرپوشیده، مراکز بوم‌گردی، سایت اسب سواری، پیست‌های دوچرخه‌سواری، ماشین سواری، ورزش‌های هوایی و باند فرود و سایر مواردی که می‌توانند ضمن سازگاری با این مجموعه ایجاد جاذبه گردشگری داشته باشند، مورد نظر است.

وی تصریح کرد: این طرح توسط مشاور تهیه شده و امروز با سازمان‌های مردم نهاد موضوع را مطرح کرده و انتظار داریم با کمک آنها این پروژه را مدیریت کنیم و در آینده نزدیک این طرح را برای جذب سرمایه‌گذار به فراخوان گذاشته که بتوانیم در هر قسمتی سرمایه‌‍گذاری لازم را انجام دهیم.

46

کد خبر 1403735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =