معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در آینده نزدیک مسببان حادثه تروریستی اخیر در سنندج و مریوان شناسایی و دستگیر می شوند.

علی عبداللهی در گفت وگوی با پایگاه اطلاع رسانی دولت در خصوص حادثه تروریستی منطقه "کانی کبود" مریوان گفت: این منطقه در مجاور منطقه "هوشیاری" اقلیم کردستان عراق قرار دارد که در ساعت 2 بامداد روز شنبه، 13 فروردین ماه تعدادی افراد ناشناس به مقر نیروی انتظامی با سلاح گرم حمله کردند که در پی آن متاسفانه 4 نفر از مرزبانان کشورمان به شهادت رسیده و 3 نفر نیز مجروح شده اند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه افزود: تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حادثه تروریستی را به عهده نگرفته است اما به نظر می رسد ردپای این اقدام تروریستی به گروهک "پژاک" برمی گردد.

وی درباره این که آیا این اقدام توریستی به اقدام مشابه در شهر سنندج ارتباط دارد یا خیر؟ گفت: این اقدام تروریستی به نظر می رسد با 2 اقدام اخیر تروریستی که در شهر سنندج صورت گرفته، متفاوت است و ارتباطی نداشته باشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور درباره اقدامات انجام شده برای شناسایی و دستگیری عوامل تروریستی حوادث اخیر آن مناطق اظهار داشت: از همان ساعات ابتدایی که گزارش این حوادث تروریستی دریافت شد،  نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشورمان برای شناسایی و دستگیری عوامل تروریستی اخیر در سنندج و مریوان دست به کار شدند و بر اساس تاکیداتی که به استاندار کردستان و مسئولان امنیتی و انتظامی انجام شده، در آینده نزدیک مسببان این حادثه تروریستی شناسایی، دستگیر می شوند و نتایج کار به اطلاع مردم می رسد و این افراد شرور به سزای اعمالشان خواهند رسید.

عبداللهی در ادامه با اشاره به اقدامات سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در منطقه اقلیم کردستان عراق گفت: با دستگیری عوامل چند مورد از عملیات‌های تروریستی که در کشور انجام شده؛ مشخص شد این گروه های تروریستی از سوی سرویس‌های جاسوسی برخی کشورها و به ویژه رژیم صهیونیستی در منطقه اقلیم کردستان و پشتیبانی و هدایت می شوند و آنها قصد دارند در حاشیه مرزی ناامنی ایجاد کنند.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور درباره برنامه های دولت برای اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون در بحث تقویت مرزها اقدامات خوبی انجام شده و قرار است در سال جدید هم با بودجه ای که دولت برای ساماندهی مرزهای کشور اختصاص داده است، این برنامه ها با جدیت بیشتری انجام شود. 

/3028

کد خبر 140381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =