افزایش ۳۵درصدی سرمایه گذاری در قزوین

رییس سازمان صمت استان قزوین گفت: تقاضا محور بودن استان در بخش‌های صنعتی و تولیدی موجب شده است که در پنج سال اخیر میزان سرمایه گذاری در استان بیش از ۳۵درصد رشد یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین: عزیزالله افضلی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین، گفت: یکی از ویژگی‌های استان قزوین، نزدیکی به پایتخت بوده و راه‌های ارتباطی، شاخصه‌های اقلیمی و قدمت در بخش کارگری به ویژگی‌های استان افزوده است.
او اضافه کرد: بخشی از صنایع استان قزوین بیش از چندین دهه قدمت دارند و در شهر صنعتی البرز واحدهایی با بیش از پنج دهه قدمت فعالیت می‌کنند. 
این مقام مسئول گفت: یکی از مباحثی که اخیرا از سوی استاندار قزوین پیگیری و مصوب شد، موضوع معافیت مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین بود که موجب خوشحالی بسیاری از سرمایه گذاران شد.
افضلی گفت: شهرک صنعتی کاسپین جزو شهرک‌های تقاضا محور استان و کشور است و خیلی از واحدهای برند، تقاضای تخصیص زمین و استقرار در این شهرک را دارند.
او گفت: حدود ۲۰۰معدن در استان داریم که امکان سرمایه گذاری در آنها فراهم است و باید حتما کارهای توسعه‌ای در این بخش انجام شود.
افضلی افزود: ساخت و تولید بخش عظیمی از شیشه کشور در قزوین انجام می‌شود و استان در زمینه نساجی نیز فعالیت‌های بسیار چشمگیری دارد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، گفت: بیش از سه هزار و ۳۰۰واحد صنعتی در استان مستقر هستند که ۲ و نیم درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور را به خود اختصاص اند.
این مقام مسئول بیان کرد: حدود ۶۰۰بازرگان در استان حضور دارند و برای تسهیل فعالیت آنها و واحدهای تولیدی استان، تکمیل زنجیره بخش تولید و صادرات محصولات تولیدی را در سال جهش تولید پیگیری می کنیم.
در پایان این مراسم از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی در سال ۹۸ تقدیر شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1403942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =