نرخ جدید حمل کالای جاده‌ای در قزوین مشخص شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: شاخص جدید نرخ حمل کالای جاده ای بر اساس تن-کیلومتر با نرخ جدید از مبداء استان ابلاغ و اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین با بیان اینکه محاسبه نرخ حمل کالا بر اساس تن-کیلومتر از مطالبات رانندگان خودروهای سنگین ناوگان بار بود گفت: از سال گذشته موضوع شاخص نرخ حمل بر اساس تن- کیلومتر برای محاسبه در پرداخت دستمزدهای رانندگان در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور قرار گرفت و به این ترتیب شاخص نرخ حمل تغییر کرد.
او بیان کرد: این شاخص که با توجه به تغییرات قیمت و اقلام هزینه ای ناوگان به صورت دوره ای به روز رسانی می‌شود در شهریور ماه سال گذشته افزایش یافته بود که امسال پس از تشکیل چندین جلسه و ارائه لیست هزینه ها از سوی انجمن های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالای جاده‌ای و انجمن رانندگان حمل و نقل کالا در کل کشور، مشخص و ابلاغ شده است.
حق لطفی ادامه‌ داد: در به روزرسانی و متوازن سازی شاخص نرخ حمل مواردی چون بیمه بدنه، بیمه تامین اجتماعی، هزینه سوخت، کارت هوشمند، عوارض و پارکینگ و سایر موارد از جمله عوامل تاثیرگذار هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین افزود: در این راستا با توجه به بخشنامه ابلاغ شده از سوی سازمان تمهیدات لازم جهت به روزرسانی و متوازن سازی نرخ حمل مسیرها طی نشست مشترک با روسای انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالای جاده ای استان و انجمن صنفی رانندگان کالای جاده ای انجام و قزوین از اولین استان هایی بود که متوازن سازی نرخ حمل بر اساس این شاخص را از ابتدای تیرماه اجرایی کرد.

46

کد خبر 1403943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =