۱۱۰ تخت از تخت های بیمارستان توحید برای بیماران کرونایی قابل استفاده نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: جهت پیشگیری از افت اکسیژن امکان افزایش تخت‌های بیمارستانی و اختصاص کل بیمارستان توحید به بیماران کرونایی وجود ندارد لذا با افزایش تعداد بیماران، برای تامین سلامتی آنان به دیگر بیمارستان‌ها منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، در روزهای اخیر پرسش‌های زیادی مبنی بر علت کامل نکردن ظرفیت بیمارستان توحید با توجه به تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا، نگه‌داشتن بیماران سرطانی و تداوم فعالیت بخش فوق تخصصی انکولوژی در بیمارستان توحید سنندج و عدم انتقال این بخش به بیمارستان کوثر و چرا بیمارستان توحید با ۴۵۰ تخت بیمارستانی به طور کامل به بیماران کرونایی اختصاص نیافته تا سایر بیماران با اطمینان خاطر به سایر بیمارستان‌ها برای مداوا مراجعه کنند از جمله سوالاتی بود که از  سوی مردم و برخی رسانه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی کردستان مطرح شده است که دکتر فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این خصوص به ابهامات پاسخ داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: بیمارستان توحید سنندج ۳۴۰ تخت دارد که بخشی از آن خیرساز و مختص انکولوژی است و بخش‌های سی‌سی‌یو و دیالیز هم از نظر فیزیکی قابل جابجایی نیستند، در مجموع ۱۱۰ تخت بیمارستان توحید برای اختصاص بیماران کرونایی قابل استفاده نیست.
رضاعی افزود: از ۲۳۰ تخت باقی مانده، ۲۰۰ تخت برای بیماران مبتلا به کرونا قابل استفاده است چراکه با بستری شدن بیش از این تعداد، ۳ دستگاه اکسیژن سازی که در این بیمارستان وجود دارد، پاسخگوی نیاز بیماران نخواهد بود.
وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در روزهای اخیر و نیاز ویژه به تخت‌های مجهز به سیستم اکسیژن‌دهی بیان کرد: بیمارستان توحید مجموعا ۳۴۰ تخت دارد با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا و نیاز آنها به اکسیژن، یک دستگاه مخزن ۱۲ تنی مایع اکسیژن که در هفته اخیر به بهرداری رسید و به زودی مخزن اکسیژن با ظرفیت ۵۰ هزار لیتر تحویل گرفته خواهد شد بنابراین جهت پیشگیری از افت اکسیژن امکان افزایش تخت‌های بیمارستانی و اختصاص کل بیمارستان توحید به بیماران کرونایی وجود ندارد لذا مجبوریم تعدادی از بیماران را به بیمارستان‌های دیگر سنندج منتقل کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه بخش‌های رادیو تراپی و انکولوژی مرتبط هستند و جدا سازی این دو بخش امکان ندارد، افزود: دستگاه رادیوتراپی در ساختمانی کاملا مجزا در بیمارستان توحید قرار دارد و امکان جابجایی آن وجود ندارد  با فرض اینکه بتوان این دستگاه را جابجا کرداحداث ساختمان جدید و مجوز درمان از سازمان انرژی اتمی به ماه‌ها زمان نیاز دارد که در این شرایط این امری کاملا غیر ممکن است.
رضاعی ادامه داد: بخش‌های رادیولوژی و انکولوژی در حیاط بیمارستان قرار گرفته و از نظر فیزیکی ارتباطی با بخش‌های دیگر ندارند.
وی تصریح کرد: بزرگترین بخش دیالیز استان در بیمارستان توحید قرار دارد که ورودی و خروجی های آن کاملا مجزا از بخشهای مربوط به کرونا است.

46

کد خبر 1403954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =