اتمام عملیات تکمیل سرریز سد مروک دورود تا قبل از شروع بارندگی ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: عملیات تکمیل سرریز سد مروک دورود با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آغاز شده و تا قبل از شروع بارندگی های امسال به اتمام خواهد رسید.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «داریوش حسن نژاد» افزود: سد مخزنی مروک با هدف تامین آب کشاورزی ۶ هزار و ۵۰۰  هکتار از اراضی دشت سیلاخور ایجاد شده و حجم کل مخزن این سد ۱۱۰ میلیون متر مکعب است.

وی تصریح کرد: سد مروک تنها سد شهرستان دورود است که علاوه بر ۹۰۰ هکتار زمین زیر دست این سد برای زراعت  ۵۰۰ هکتار برنج کاری آب تامین می کند.

حسن نژاد بیان کرد: برای تکمیل شبکه آبیاری سد، تعمیر و بازسازی خسارت وارده به شبکه در اثر وقوع سیلاب، سال جاری قراردادی با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار با پیمانکار مجری طرح سد مروک منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: تعمیر و بازسازی کانال اصلی، تعمیر و بازسازی کامل بند انحرافی روستای دو خواهران، تعمیر و بازسازی سیفون عالم آباد شهرستان دورود نیز تاکنون انجام شده است.

حسن نژاد گفت: امسال سه میلیارد تومان اعتبار جهت لایروبی و احداث دیوار حفاظتی در روستای چنار به طول یک کیلومتر، لایروبی در سه نقطه داخل شهر، لایروبی و تغییر و اصلاح مسیر روستای بخش سیلاخور، ۱۵کیلومتر لایروبی کانال علی آباد و هشت کیلومتر لایروبی کانال ترشاب هزینه شده است.

۴۶

کد خبر 1404136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =