راه اندازی ۳پویش بزرگ مقابله با کرونا در چهارمحال و بختیاری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری، از راه اندازی ۳پویش بزرگ مقابله با کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا ،سید راشد جزایری با حضور در گفت و گوی بخش خبری ۲۰ صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری 
با بیان اینکه‌، رفتار ویروس کرونا در افراد، بازه های زمانی و اقلیم های مختلف متفاوت و ناشناخته است و هر روز ابعاد تازه ای از ویروس شناسایی می شود گفت: خودمراقبتی مهمترین اصل در پیشگیری از ابتلا به این بیماری منحوس بشمار می رود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد از مبتلایان به بیماری کرونا دارای بیماری زمینه و ۲۰ درصد آنها فاقد هرگونه بیماری زمینه ای و معمولا بدون بروز علائم هستند.
جزایری افزود: از ۱۴ روز گذشته تاکنون بررسی روند شیوع بیماری کووید ۱۹ نشان می دهد میزان شیوع در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالای عدد ۳بوده است و میانگین تعداد بستری شدگان ناشی از ابتلا به این بیماری در مراکز درمانی استان روزانه ۱مورد بوده است.
وی، عدد سرایت پذیری بیماری کووید ۱۹ در استان را بالای یک اعلام کرد و افزود: شرایط فعلی تقریبا مشابه نیمه فروردین ماه سال جاری است.
جزایری، روند شیوع بیماری کرونا در استان بویژه در موارد سرپایی را همراه با رشد صعودی توصیف کرد و
اظهار داشت: در حال حاضر غربالگری بشکل متمرکز و علامتی است و بیشتر افرادی که با فرد مبتلای قطعی به کرونا در ارتباط بوده اند مورد غربالگری قرار می گیرند.
به گفته وی، با توجه به روند پیشرونده بیماری برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس ۳پویش در استان راه اندازی شده است.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری افزود: پویش مهم حفاظت فردی با محوریت استفاده همگانی از ماسک در همه اماکن و مراکز راه اندازی و از مردم درخواست می شود با پیوستن به این پویش به کاهش میزان شیوع بیماری کرونا کمک نمایند.
جزایری، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای درامان ماندن از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را الزامی دانست و افزود: دومین پویش راه اندازی شده در استان اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی تمام صنوف و کارخانجات می باشد.
وی تصریح کرد: پویش سوم با محوریت تداوم آموزش ها و اطلاع رسانی عمومی و با هدف استفاده از ظرفیت صداو سیما، رسانه ها و فضای مجازی برای افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات کرونا ویروس و راه های پیشگیری و کنترل راه اندازی شده است.

۴۶

کد خبر 1404142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =