معرفی گرانفروشان و دلالان بازار به دستگاه قضایی

استاندار قزوین گفت: نهادهای نظارتی باید با افزایش نظارت‌ها، دلالان بازار را شناسایی کرده و آنها را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در نشست ستاد تنظیم بازار استان قزوین، گفت: هر نوع مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور باید مورد صیانت قرار گرفته و به درستی در بازار اجرایی شود.
او با بیان اینکه بازرسی‌ها باید در بازار افزایش یابد، اظهار کرد: اگر از فردا مغازه داری قیمت مرغ گرم را بالاتر از ۱۵هزار تومان به فروش برساند، برخورد جدی صورت گیرد چون به هرحال این قیمت مصوب شده و هیچ کس نباید از این نرخ تخطی کند.
جمالی پور تاکید کرد: ۸۰تن گوشت قرمز و مرغ باید با قیمت مصوب تنظیم بازار در مناطق حاشیه‌ای و کمتر برخودار استان قزوین توزیع شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی نیز بر روی آن نظارت کند.
این مقام مسئول با بیان اینکه تعزیرات در سطح شهرستان‌ها باید فعال‌تر شود، گفت: مسئول نظارت بر قیمت‌ها تعزیرات است و دیگر دستگاه‌ها باید با این نهاد همکاری کنند تا بازار دچار آشفتگی نشود.
استاندار قزوین بیان کرد: اگر قیمتی امروز تعیین می‌شود، باید سرلوحه همه دستگاه‌ها قرار گیرد و اگر ایراداتی هم وجود دارد باید مکتوب به مقامات کشوری ارسال کنیم و اینطور نباشد که به خاطر اعتراض یک گروه یا صنف اجرای قانون و قیمت بلاتکلیف بماند.
جمالی پور اضافه کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید هرگونه قاچاق و حمل و نقل غیرمجاز کالاها از استان را شناسایی کرده و با آن مقابله کنند.

او در مورد تشدید نظارت‌ها توضیح داد: امروز مشکل اساسی در بازار نظارت است، البته منظور ما اقدامات پلیسی و بگیر و ببند نیست، بلکه باید از حقوق عمومی صیانت کرد و اجازه نداد عده‌ای بی تقوا و بی وجدان کالاهای اساسی مردم را گران‌تر کنند.
جمالی پور با انتقاد از نبود تولید سویا در استان،  گفت: باید سازمان جهاد کشاورزی برای تولید سویا در داخل استان قزوین برنامه ریزی کند و هزینه‌ای که برای واردات به کشورهای خارجی داده می‌شود در راستای تولید داخل هزینه گردد.
استاندار قزوین با تاکید بر مشارکت همه برای مقابله با فقر،  خاطرنشان کرد: امروزه سرمایه داران و افراد مرفه‌ جامعه نیز به خوبی می‌دانند که فقر و آسیب اجتماعی بیشتر در نهایت دامن خود آنها را نیز می‌گیرد و باید همه دست به دست هم بدهند تا جلوی افزایش آسیب‌ها را بگیریم.

۴۶

کد خبر 1404304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =