نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان: اوضاع تولید در همه بخش‌ها به‌هم ریخته است

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان گفت: امروز امر تولید در همه بخش‌‏ها به‌ویژه در بخش کشاورزی به‌هم ریخته است و باید مجلس در این باره فکر اساسی کند.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همه باید تلاش کنند تولید در کشور رونق بگیرد و اینکه مقام معظم رهبری بر مسئله تولید تاکید داشته و دارند برای این است که  امروزه در همه جوامع بشری، تولید از اهمیت خاصی برخوردار است و همه به نقش و اهمیت آن واقفند.

وی خطاب به نمایندگان استان در مجلس یازدهم گفت: شما اهل این استان هستید و به یاد دارید که در گذشته اگر کسی به کار کشاورزی مشغول بود یک سر و گردن از دیگران بالاتر بود و در واقع آنهایی که در جامعه امتیاز داشتند از کشاورزان بودند. اما امروز وضعیت کشاورزان ما این چنین نیست، امر تولید در همه بخش‏‌ها به‌ویژه در بخش کشاورزی به‌هم ریخته است و باید مجلس در این باره فکر اساسی کند.

نماینده مردم استان در خبرگان رهبری افزود: اینکه مردم ببینند مجلس شورای اسلامی در وظایف خودش محکم و استوار است و به وظیفه اصلی خودش در امر قانون‌گذاری و نظارت درست عمل می‌کند اعتمادشان به نمایندگان خود و مجلس بیشتر خواهد شد. همه کسانی که دستی در کار دارند باید تلاش کنند و این تلاش صادقانه باشد تا اعتماد هر چه  بیشتر مردم را جلب کنند.

نورمفیدی با اشاره به اینکه امروز یکی از مشکلات جامعه ما کم اعتمادی مردم به سازمان‌های دولتی است اضافه کرد: امروز مسئولیت شرعی و انقلابی ما ایجاب می‌کند به‌جای اینکه عده‌ای را به این جناح و عده دیگر را به آن جناح نسبت دهیم با خدا پیمان ببندیم که به این مردم در حد توان‌مان خدمت و در رفع مشکلات کشور تلاش کنیم این به نوبه خودش رضایت خدا و مردم را در پی خواهد داشت و اعتماد آنان را بر می‌گرداند.

امام جمعه گرگان گفت: ریشه اصلی و اساسی مشکلات دشمنان با جمهوری اسلامی ایران این است که ما یک راه و مسیر مستقل و مبتنی بر ارزش‌های الهی را  برای کشور خودمان انتخاب کردیم؛ مسیری را که از زمان شروع آن تا به امروز نظیر نداشته و نخواهد داشت.

وی ادامه داد: این طبع و خاصیت انقلاب ماست و یقینا این روش به‌طور طبیعی برای دشمنان ما قابل تحمل نیست. مسیر غیر از مسیر مورد نظر مستکبران توسط آنها تحمل نمی‌شود و با مشکلات عدیده روبه‌رو خواهد شد البته شک نکنیم که مشکلات، سختی‌ها و دشواری‌ها خودش سازنده خواهد بود چرا که این منطق  قرآنی ما است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات ما به اوضاع و احوال و شرایط جهانی برمی‌گردد اما بخشی از مشکلات به مسائل داخلی خودمان مربوط است و در این بخش تا می‌توانیم باید به‌دنبال اصلاح و برطرف کردن آن باشیم. نباید ناامید شویم و باید امید را به مردم برگردانیم، شرایط حساسی داریم و از بیرون و درون مشکلات بر کشور ما فشار می‏‌آورد. اینکه بخواهیم پیمان اخلاقی ببیندیم ولی به آن عمل نکنیم هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

وی به نمایندگان توصیه کرد: در عمل فقط خودمان را نبینیم و به‌دنبال منافع و مصالح جناح خود نباشیم، اگر این گونه بودیم جز ناامیدی چیز دیگری را در پی نخواهد داشت. باید به خدا پناه ببریم چرا که یک روزی از این دنیا سفر می‌کنیم و بدانیم که مرگ و برزخ و قیامتی است، اینجا شاید به کسی پاسخگو نباشیم اما آنجا باید پاسخگو باشیم.

نورمفیدی گفت: ضمن توجه به تکمیل پروژه زهکشی زمین‌های زراعی استان و آشوراده تلاش کنید اجماعی در مجلس شکل بگیرد تا راه‌آهن اینچه‌برون به گنبد، آزادشهر و شاهرود و خط ریلی بندرعباس متصل و با همراهی نمایندگان استان‌های ذی‌نفع این طرح اجرایی شود چرا که نقل و انتقال کالا و تجارت کمک بزرگی به اقتصاد استان ما خواهد کرد.

48

کد خبر 1404376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =