وضعیت شدید قرمز کرونایی در زنجان /مجالس ‌عروسی و ترحیم دومین عامل شیوع کرونا در استان

فرماندار زنجان با اشاره به وضعیت شدید قرمز کرونایی در زنجان گفت: حضور در مراسمات عروسی، ترحیم و اجتماعات دومین عامل شیوع ویروس کرونا در جامعه است.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان : رضا عسگری ضمن تاسف از وضعیت قرمز زنجان اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد می‌پندارند که کرونا تمام شده است و همه چیز به دوران قبل از کرونا برگشته است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر برخی‌ افراد در سطح استان به راحتی مراسم‌های عروسی و ترحیم خود را برگزار کردند، گفت: متاسفانه اقوام اینگونه افراد بخاطر مسایل رودروایسی حاضر به شرکت در این مراسم می‌شود.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه حضور در مراسمات عروسی، ترحیم و اجتماعات دومین عامل شیوع ویروس کرونا در جامعه است، تصریح کرد: نخستین عامل شیوع در نزد افراد، انتقال بیماری از بستگان درجه یک است.

وی در ادامه به تعطیلی تالارها تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی مسئولان در ماه اخیر اعلام کردند که تالارها از تیرماه بازگشایی می‌شوند ولی ما با این وضعیت قرمزی که در استان حاکم است اجازه بازگشایی تالارها را صادر نمی‌کنیم.

عسگری همچنین به برگزاری مراسمات ترحیم اشاره کرد و گفت: حضور افراد در مجالس ترحیم فقط باید در سر مزار باشد و هیچ‌کسی اجازه برگزاری مراسمات ترحیم در مساجد را ندارد.

این مسئول همچنین در پایان گفت: به سازمان‌های دولتی تاکید کردیم که کارکنان و ارباب رجوعان بدون ماسک اجازه ورود به اداره را ندارند.

48

کد خبر 1404383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =