تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان کرمان ۷۰ درصد افزایش یافته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:‌ میزان بیماران بستری و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در استان کرمان بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حمیدرضا رشیدی‌نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا در استان کرمان که به ریاست سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون امور عمرانی استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در کشور عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی مسئولان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در اوایل شیوع ویروس کرونا مردم رعایت می‌کردند افزود: اما در حال حاصر کمتر از ۲۰ درصد مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه حداقل یک متر فاصله با هم لازم است تا از سرایت ویروس کرونا تا حد زیادی جلوگیری کند گفت: ماسک زدن در شرایط امروزی بسیار واجب است که اگر رعایت نشود قطعا تعداد مبتلایان بیشتر هم خواهد شد.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه شستن دست‌ها نیز مورد تاکید است و اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود قطعا از این ویروس در امان خواهیم بود ادامه داد: در مکان‌های عمومی باید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی سختگیرانه نظارت و اجرا شود.

وی با ابراز اینکه لازم است با مکان‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند برخورد قاطع شود و مردم نیز شلوغی‌ها و تجمعات را گزارش کنند گفت: خطر شیوع ویروس کرونا بسیار جدی است و نباید از سرایت این ویروس در جامعه غفلت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه ماسک زدن برای جان مردم و سلامتی عموم جامعه لازم است افزود: شیب درگیری مردم به ویروس کرونا باید ملایم شده تا ارائه خدمات درمانی به مردم هم راحت‌تر شود.

وی با بیان اینکه منطقه جنوب استان کرمان بیشتر درگیر کرونا است گفت: نسبت به یک ماه پیش میزان بستری‌ها و مرگ و میر در استان کرمان بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

رشیدی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۶۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های سراسر استان بستری هستند افزود: ظرفیت تخت بستری استان کرمان هنوز تکمیل نشده و تخت‌های زیادی خالی است اما باید رعایت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: لازم است اگر مهمانی برگزار می‌شود در مهمانی‌ها یکی از وسایل پذیرایی ماسک باشد و این اقدام مهم فرهنگ‌سازی شود.

در این جلسه یوسف جعفری رئیس اتاق اصناف استان کرمان با بیان اینکه تمام فروشندگان و اصناف استان کرمان موظف به استفاده از ماسک و دستکش هستند اظهار داشت: در زمان بازگشایی اصناف شیوه‌نامه‌های بهداشتی به اصناف داده شده و باید این شیوه‌نامه را رعایت کنند.

رئیس اتاق اصناف استان کرمان با اشاره به اینکه به تمام اصناف استان کرمان تاکید شده که بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند گفت: در صورت تخلف با اصناف به شدت برخورد می‌شود.

 به‌دلیل ابتلای محمدجواد فدائی استاندار کرمان و محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به کرونا جلسه امروز ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان به ریاست سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون امور عمرانی استانداری کرمان برگزار شد.

46

کد خبر 1404400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =