آوازخوانی همایون روی رینگ بوکس

اکبر احدی که این روزها با همایون شجریان به تمرینات بوکس می‌پردازد می‌گوید:بعید نیست به جای کنسرت، همایون را روی رینگ ببینیم.

سید حسن صفوی: ازکودکی علاقه به موسیقی، ساز و آواز داشته تا اینکه با حمایت های پدرش وارد عرصه موسیقی می شود. سرانجام با فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است حالا خوانندهٔ موسیقی سنتی ایران و موسیقی تلفیقی است، صحبت از همایون شجریان است که این روزها کنار آواز روی رینگ بوکس هم تمرین میکند . او این بار در قامت یک بوکسور کاربلد زیر نظر اکبر احدی سرمربی سابق تیم ملی ضربات محکمی به کیسه بوکس میزند؛ نابغه آواز ایران طوری در رینگ مُشت میزند و رقص پا میکند که اکبر احدی مدعی است دو سال دیگر کمتر میتواند از او ایراد بگیرد. همایون عاشق تایسون است .حرفهای اکبری احدی درباره آقای آواز با روحیه آرامش و بوکسور فعلی  خالی از لطف نیست . 

*آقای احدی این روزها در فضای مجازی صدای همایون شجریان به جای کنسرت ها  از داخل رینگ شنیده می شود، ماجرا چیست؟
بهتر است بگویم استاد همایون شجریان؛ چون واقعا او از مفاخر موسیقی و آواز ایران است. دو سال پیش یکی از دوستان مشترک من و همایون در باشگاهی که دارم تمرین میکرد؛ بعد از مدتی من از طریق این دوستم متوجه شدم که شجریان به شدت به بوکس علاقه دارد و خیلی دوست دارد یا بگیرد . دقیقا از دوسال پیش استارت تمرین را زد و حالا خیلی خوب تمرین میکند. افتخار میکنم که او با این همه شهرت و توانمندی در باشگاه من تمرین میکند؛ هرچه از علاقه همایون به بوکس بگویم کم گفته ام؛ هفته ای سه جلسه تمرین خیلی جدی و سنگین را دارد ، فقط در مواقعی که برای کنسرت به خارج می رود ، تمرین ندارد.

انگار شما از پیشرفت او در بوکس خیلی راضی هستید؟
رضایت من یک طرف ماجرا است و پشتکار شجریان طرف دیگر. فقط این طور بگویم؛ زمانی که ما در باشگاه تمرین نداریم او در خانه فیلم های مبارزه بوکسورهای مطرح دنیا را تماشا میکند و بعد از آن دو ساعت تمرین میکند و فیلم تمریناتش را برای من می فرستد؛  یعنی همین رفتار همایون باعث شده در این دو سال پیشرفت خوبی کند. باور کنید بعد از موسیقی بیشترین وقتش را صرف بوکس میکند. علاقه زیادی به نوع و سبک مبارزات تایسون دارد و فیلم همه  مبارزات تایسون را نگاه میکند و مثل او تمرین میکند من نگرانم؛ چون با این همه علاقه فکر میکنم یک روز به جای اجرای کنسرت باید شاهد مبارزه همایون روی رینگ مسابقات حرفه ای باشیم(باخنده).

بیشتر بخوانید: گلایه های بوکسور ملی‌پوش/ تمرین در بیابان برای رسیدن به مدال المپیک

*معمولا  روحیه افراد  اهل ساز و آواز  خیلی با بوکس  هم خوانی ندارد،به نظر شما چطور شجریان  به  بوکس شده علاقمند شده ؟
باور کنید مسابقات حرفه ای را خیلی با دقت تجزیه و تحلیل میکند.شجریان علاوه بر روحیه نرم و لطیف خیلی بیش فعال است؛ واقعا انرژی خیلی زیادی دارد؛ او به همین دلیل دوست دارد آن انرژی زیاد  را در بوکس تخلیه کند. البته این را بگویم؛ پتانسیلی که من از شجریان دیدم در هر رشته ای که فعالیت کند، موفق می شود.سرعت، قدرت و انفجار بسیار زیادی در تمرینات دارد؛ واقعا او آقازاده است، ژن خوب یعنی همایون شجریان،واقعا همایون یک انسان توانمند است.*انگار شما علاقه زیادی به صدای همایون شجریان دارید؛ چون همیشه در سالن تمرین صدای آواز او پخش می شود.
بله صدای همایون را واقعا دوست دارم؛ هم در باشگاه و هم در ماشین صدای او را گوش میدهم، صدای خوبی که از پدرش به  ارث رسیده؛ با این همه پشتکار حالا میبینم که او به این اندازه موفق شده است.شاید دوست نداشته باشد که بگویم اما کار خوب را باید گفت؛ همایون به بچه های بوکس لطف دارد؛ او حامی بوکسورهایی است که  برای حضور در بوکس حرفه ای ،مشکل  مالی دارند تا به آرزویشان برسند. هزینه اعزام آنها را همایون کامل می دهد.
 

* قرار است لیگ برتر بوکس دوباره راه اندازی شود؛ نظر شما چیست؟
از راه اندازی لیگ برتر بوکس میتوانیم چندبرداشت خوب داشته باشیم.اول ؛ بوکسورها از لحاظ مالی حمایت می شوند، دوم ؛از بین بوکسورهای لیگی  میتوانیم استعدادیابی کنیم و  سوم ؛ بچه های تیم ملی با حضور در لیگ آماده می مانند تا هزینه برگزاری اردوهای تیم ملی کم شود. این به سود فدراسیون بوکس است.

البته افراد دیگری مثل هومن سیدی ،بازیگر  سینما ؛ کنار ما هستند؛ کار آنها بازیگری است و هیچ ربطی به بوکس ندارد ولی عاشق بوکس هستند. شجریان هر روز متفاوت تر میشود و طی این دوسال خیلی عجیب پیشرفت کرده و اینکه می گویم او ژن خوب است برای همین می گویم؛ واقعا همایون یک فرد باهوش و با پتانسیل بسیار بالا است.حالا دیگر با پیشرفتی که کرده من خیلی کم میتوانم بعد از دو سال از نوع تمریناتش ایراد بگیرم.


* قرارداد ۱۵ میلیونی در شان ملی پوشان است؟
من در بوکس ایران بزرگ شده ام؛ سختی های زیادی کشیدها م و شرایط همه بوکسورها را درک میکنم. واقعا این مبالغ در شان بوکسورهای ملی پوش نیست؛آنها باید بالاترین رقم قرارداد را بگیرند؛ اما در شرایط اقتصادی ملی پوشان هم باید تیم ها را درک کنند، به هرحال اوضاع اقتصادی خوب نیست و باید مسولان تیم ها را درک کنند تا آنها هم حاضر به تیمداری در لیگ باشند؛ با این روش هم چرخ لیگ برتر میچرخد و هم ملی پوشان از لحاظ مالی حمایت می شوند.

256 251

کد خبر 1404426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • nstrn IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
    1 4
    این اصلا شبیه همایون نیست مخصوصا هیکلش