احمدی: خون فوتبالی‌ها رنگین‌تر از ماست!

مسابقات دوچرخه سواری جایزه بزرگ احمد آباد مستوفی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است تا صدای ورزشکاران دوچرخه سوار در بیاید. علیرضا احمدی مربی تیم‌های ملی دوچرخه سواری در مورد وضعیت این روزهای رکاب زنان و شرایط سخت این روزهای دوچرخه سواری می گوید.

محدثه جوادی: تبعیض؛باز هم بین فوتبال و سایر رشته ها.بدون شک کارد به استخوان دوچرخه سواران رسیده که صدای شان در آمده و می گویند:«خون فوتبالی ها رنگین تر است.»ماجرا از این قرار است که رقابت های دوچرخه سواری جایزه بزرگ احمد آباد مستوفی لغو شده است آن هم به دلیل کرونا.در حالی که دوچرخه سواری یک رشته انفرادی است و ورزشکاران کمترین تماس و گاها هیچ تماسی با هم ندارند.با این حال آنچه که باعث شده تا صدای آنها دربیاید 6 ماه تمرین در بدترین شرایط است.به گفته مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری،رشته آنها مثل فوتبال نیست و فقط تبعیض بین رشته ها است که باعث می شود بعضی ها سوگولی باشند و مسابقات بعضی ها هم برگزار نشود! علیرضا احمدی مربی تیم های ملی دوچرخه سواری در مورد وضعیت این روزهای رکاب زنان و شرایط سخت این روزهای دوچرخه سواری می گوید.

*چرا هنوز مجوزی برای شما صادر نشده است؟
من خودم نیز نمیدانم ،تا کنون 4 بار نامه نگاری کردیم و جواب درستی نگرفتیم. برای فوتبال مجوز صادر شده است چون خونش از ما رنگین تر است،در رختکنی که 20 نفر بازیکن باهم درتقابل هستند فاصله گذاری رعایت می شود اما رکاب زنی که هیچ برخوردی با رقییش ندارد باید از مسابقات محروم بماند.من نمی توانم در مقابل این تبعیض  سکوت کنم.

*چرا می گویید خون فوتبال رنگین تراست؟
من نمی دانم چرا باید همچین تبعیضی بین ورزش ها قائل شوند تمام باشگاه های فوتبال درآسیا اندازه یک رکاب زن ما مدال نیاوردند اما تمام حمایت ها و توجه ها به سمت فوتبال است .همه ورزش ها دارند نابود می شوند اما فوتبال بدون هیج نتیجه ایی مرکز توجه است اما رشته هایی مثل ما که این همه مدال آوری کرده است اجازه برگزاری یک مسابقه را ندارد.بحث فقط تماشا گر است؟ ما هم بدون تماشا گرمسابقه می دهیم.

*جواب وزارت ورزش به شما چه بود؟
جواب سر بالا می دهند تا توپ را در زمین ما بیندازند،می گویند تا اطلاع ثانوی اجازه ی برگزاری هیچ مسابقه ای را ندارید.من تلاش کردم تا با  دلایل  درست و منطقی  نظر وزارتخانه را جلب کنم اما موفق نشدم و جواب سوالم بی جواب ماند.فدراسیون پزشکی می گوید باید مجوز از ستاد مقابله با کرونا صادر شود که با همکاری وزارت ورزش این امر محقق می شود.اما ما همکاری از وزارتخانه ندیدیم.

*وضعیت رکابزنان به چه صورت هست؟
دوچرخه سواری یک ورزش واقعی است ، تفریحی نیست و رکابزن  نیاز به تمرین روزانه دارد تا در مسابقات محک بخورد.آنها خسته  و تمرین زده شده ا ند،6 ماهه در حال تمرین می کنند اما خروجی ندارد، خیلی از آنها می خواهند از دوچرخه سواری کنار بکشند و این موضوع شدیدا به رکابزنان ما آسیب می زند.

ما باید اولین مسابقه را در تهران و با حمایت وزارت ورزش  برگزار کنیم که حمایت نمی شویم

*فدراسیون کلاس ها و مسابقات مجازی برگزار کرد،تاثیری در روحیه ی بچه ها داشت؟
تکنولوژِی ما خوب است و فدراسیون ما اولین فدراسیونی بود که ازاین امکانات استفاده کرد اما رکابزن نیاز به یک تورنمت واقعی دارد و مسابقات مجازی برایش کافی نیست.

* جایزه بزرگ لغو شد،رتلاش های شما برای برگزاری مسابقات چه شد؟
هیچ فرمانداری زیر بار مسئولیت برگزاری مسابقات نمی رود چرا که اگر یک نفر از رکابزنان مریض  باشد میتواند دیگران را هم  آلوده کند. با اینکه ما بار ها اعلام کردیم همه  پروتکل هارا رعایت میکنیم اما کسی این ریسک را قبول نیم کند.ما باید اولین مسابقه را در تهران و با حمایت وزارت ورزش  برگزار کنیم که حمایت نمی شویم.

*فعالیت های ورزشی که آزاد شد،چرا برای برگزاری  مسابقات سخت گیری میکنند؟ 
رئیس جمهور گفت  همه  فعالیت های ورزشی آزاد است اما وزیر ما فعالیت فوتبالی را آزاد کرد. نمی دانم با چه زبانی فریاد بزنم که ما هم ،نیاز به مسابقه داریم. فشار دوچرخه سواران  روی من هست و من به عنوان مدافع حقوق آنها  باید حقیقت را بگویم ،بچه ها ما در در قرنطینه تمرین کرده اند و حالا وقت مسابقه اشان است. 

* وزارت ورزش هیچ  راهکاری نداده ؟
من که راهکار درستی برای مدیریت این شرایط ندیدم.

بیشتر بخوانید: سهرابی: چرا برای محکومیتم هزینه می‌کنند؟ 

256 251

کد خبر 1404429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =